UWAGA!

Magia kina w Światowidzie

Magia kina w Światowidzie

Uczniowie wyjechali na wakacje, ale szkoły jeszcze do 15 lipca mogą się zgłaszać do udziału w projekcie „Magia kina”, który od września rozpocznie Kino Światowid.  Magia kina to nowy projekt Kina Światowid przygotowany z myślą o uczniach szkół i podopiecznych placówek resocjalizacyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. – W programie znalazły się propozycje czterech lekcji dostosowanych do poziomów edukacji.

„Od zabawy do kina” to propozycja dla uczniów klas I – III, która obejmuje multimedialną prezentację pokazującą ewolucję różnych zabawek wizualnych do pojawienia się kina oraz projekcję zestawu polskich krótkometrażowych filmów animowanych dedykowanych dzieciom.
       Dla dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej Kino Światowid przygotowało „Kino wędruje” – multimedialną prezentację pokazującą próby utrwalenia obrazu na taśmie filmowej, problemy jakie towarzyszyły wynalazcom oraz charakter pierwszych projekcji filmowych, a także projekcję filmu niemego z muzyką na żywo.
       Na gimnazjalistów czeka „Śmiejemy się na serio” – multimedialna prezentacja pokazująca genezę jednego z najpopularniejszych gatunków filmowych – komedii. Młodzież pozna różne funkcje kina – od rozrywki po edukację, a jako przykład posłuży sylwetka Charliego Chaplina. Uczniowie obejrzą także film z udziałem tego aktora.
       - „Cudze chwalicie, swojego nie znacie, czyli pionierzy są wśród nas” – to multimedialna projekcja prezentująca początki polskiej kinematografii, sylwetki najważniejszych wynalazców, twórców, dzieł, którą przygotowaliśmy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – mówi Aleksandra Bielska. – Obejrzą oni film „Pan Tadeusz” z 1928 roku.
       Aby zgłosić szkołę do udziału w projekcie trzeba, do 15 lipca, dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszeniową. Można ją przesłać na adres: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Plac K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg lub wysłać faksem: 55 611 20 60. Kartę zgłoszeniową można także przesłać drogą elektroniczną: kino@swiatowid.elblag.pl. Koniecznie z dopiskiem „Zgłoszenie do udziału w projekcie pn. Magia kina”.
       Karta zgłoszeniowa i regulamin projektu są dostępne na www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Nasze projekty/Magia kina, na www.kino.swiatowid.elblag.pl/dlaszkol oraz w biurze organizatora projektu.
       - O zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie poinformujemy telefonicznie oraz listownie, nie później niż 1 września. Ponadto informacja o zakwalifikowanych placówkach zostanie umieszczona na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Nasze projekty/Magia kina oraz na www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Dla szkół/Magia kina – dodaje Aleksandra Bielska.
      
Projekt Magia kina dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)