UWAGA!

Maraton z angielskim filmem

Elbląg, Maraton z angielskim filmem

Dzisiaj na zakończenie Dni Kultury Brytyjskiej o godz. 20.00 w kinie Światowid rozpocznie się maraton filmowy. Błyskawiczny konkurs rozstrzygnięty!

Maraton filmowy rozpocznie się dzisiaj o godz. 20.00, a zakończy około godz. 2.00 w nocy. Obejrzymy trzy filmy: "Żółta łódź podwodna", "Niewidoczni", "Żywot Briana".
     „Żółta łódź podwodna” (1968 r., reż. George Dunning) – tego filmu nie trzeba chyba bliżej przedstawiać. Beatlesi przeżywają jako rysunkowe postaci surrealistyczną przygodę. Żółtą łodzią podwodną udają się do raju hippisów, Pepperlandu, aby wyzwolić go od wrogów muzyki i miłości...
     „Niewidoczn” (2002 r., reż. Stephena Frears) to filmowy portret Londynu, na ulicach którego mieszkają "niewidoczni" – nielegalni emigranci. Wykonują najcięższe, brudne prace, które zapewniają miastu trwanie.
     Na zakończnie maratonu obejrzymy "Żywot Briana” (1979 r., reż. Terry Jones). Bohaterem tej komedii jest jest rówieśnik Jezusa, który urodził się - pamiętnej nocy - w Betlejem, w sąsiedniej stajence. Losy chłopca o imieniu Brian są przewrotną paralelą dziejów Chrystusa.
     Bilet na maraton filmowy kosztuje 15 zł.
     
     Pojedyncze zaproszenia na dzisiajszy maraton filmowy wygrały: Magdalena Zasada i Małgorzata Czarnocka. Gratulujemy, potwierdzenia wyślemy mailem.
     
     Inne informacje na temat Dni Kultury Brytyjskiej
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama