UWAGA!

Maryja, matka Jezusa

 Maryja, matka Jezusa

„Maryja, matka Jezusa” to opowieść o macierzyństwie Marii z Nazaretu. Film Gudio Chiesy przedstawia portret matki i jej relacji z synem, wspieranej przez dyskretną obecność Józefa, patriarchy, który zgadza się stanąć z boku, mimo obowiązującej w jego rodzinie dominującej roli mężczyzny. Film w kinie „Światowid” od najbliższego piątku, 16 sierpnia.

Palestyna, 2000 lat temu. Maria, młoda dziewczyna z rodziny pasterzy, poślubia Józefa z Nazaretu, wdowca z dwójką dzieci. W nowym domu Maria, wychowywana dotychczas w duchu miłości i szacunku, zaczyna dostrzegać wady patriarchalnego świata, w którym przyszło jej żyć. Pogodne usposobienie i zdecydowana postawa młodej kobiety, zawsze stającej w obronie dzieci, budzą zdziwienie i gniew starszego brata męża, Mordechaja, oraz wszystkich tych, którzy uważają, że dzieci trzeba wychowywać surowo i od małego przyzwyczajać do posłuszeństwa i dyscypliny.
       Historia Marii rozgrywa się na tle surowej przyrody, w kraju znajdującym się pod panowaniem zarówno Rzymian, jak i despotycznego króla Heroda. Powstania i bunty są na porządku dziennym, a przemoc i zemsta rozprzestrzeniają się jak choroba zakaźna.
       Film Guido Chiesy opowiada historię Marii, matki Jezusa Chrystusa, z odmiennej perspektywy niż ma to miejsce zazwyczaj. Film skupia się przede wszystkim na roli Marii w formowaniu człowieczeństwa w młodym Jezusie. Włoski twórca ustawia każdego bohatera – od Maryi po Józefa – w nieco innym świetle, a samą historię życia Matki Boskiej i Jezusa czyni o wiele bardziej przyziemną.
       W filmie „Maryja, matka Jezusa” zobaczymy jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, Jerzego Stuhra.
      
       Film „Maryja, matka Jezusa” w kinie Światowid od 16 sierpnia do 29 sierpnia. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie. Szczegółowy repertuar. 
      
       Reżyseria: Guido Chiesa
       Scenariusz: Guido Chiesa, Nicoletta Micheli, Filippo Kalomenidis
       Obsada: Nadia Khlifi, Rabeb Srairi, Mustapha Benstiti, Mohamed Idoudi, Djemel Barek, Jerzy Stuhr
       Czas trwania: 113 min
       Gatunek: biograficzny, dramat historyczny
       Opis: dystrybutor film
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)