UWAGA!

Marzec w teatrze

Dla dzieci bajka "O Kocie w Butach" i musical "Tajemniczy ogród", dla młodzieży "Samotny Zachód", a dla wszystkich piosenki Osieckiej oraz szlagiery operetkowe. Będzie również premiera, goście z Ukrainy oraz występy gwiazd. Tak w wielkim skrócie przedstawia się marcowy repertuar elbląskiego teatru.

Na początek coś dla milusińskich. Aktorzy Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu zaprezentują bajkę "O Kocie w Butach". Będzie dużo dobrej zabawy, kolorowych dekoracji, piosenek - wszystko, by mali widzowie jak najmilej spędzili czas w teatrze. Spektakl zostanie zaprezentowany 2 marca o godz. 9.00 i 11.00.
     
     
***

     
     Również 2 marca o godz. 19.00 na małej scenie zaprezentowany zostanie dramat irlandzki "Samotny Zachód". To rzecz o dwóch braciach związanych mroczną tajemnicą zbrodni, skazanych na siebie i nienawidzących się; o księdzu alkoholiku, rozpaczliwie poszukującym sposobu na wybawienie swoich grzesznych parafian, a także młodej dziewczynie, w której niewinność i pragnienie miłości walczy z cynizmem i rezygnacją. "Samotny Zachód" wyreżyserował Grzegorz Kempinsky, zaś scenografię przygotowała Bożena Pędziwiatr. Występują: Tomasz Muszyński i Jacek Wojciechowski (bracia Connor), Marek Chronowski (ojciec Welsh) oraz Marta Masłowska (Girleen Kelleher). Spektakl zostanie zaprezentowany także 4 marca o godz. 10.00. Ceny biletów: 11 zł (ulgowy) i 17 zł (normalny).
     
     
***

     
     "Zaczarowany świat operetki i musicalu" to propozycja poznańskiego teatru Muzycznego. W widowisku, w którym udział bierze 54 artystów, publiczność znajdzie wszystko to, co sprawia, że muzyka operetkowa stale znajduje rzeszę wiernych miłośników, czyli doskonale dobrany repertuar, a w nim fragmenty operetkowych szlagierów: "Brunetki, blondynki", "Zapomniana melodia", "Usta milczą, dusza śpiewa", "Upiór w Operze", "O sole mio" i wiele innych. "Zaczarowany świat operetki i musicalu" zauroczy wspaniałą scenografią i niepowtarzalnym klimatem. To wyjątkowe spotkanie z muzyką, poezją, romantyzmem, które łącząc się z dowcipem i dynamizmem, tworzą wyśmienitą całość. Widowisko muzyczne pt. "Zaczarowany świat..." zostanie zaprezentowane 6 marca o godz. 18.00 na dużej scenie elbląskiego teatru. Cena biletu 40 zł.
     
     
***

     
     "Cafe Sax" to propozycja już dobrze znana publiczności teatralnej. Elbląscy aktorzy pod okiem reżysera Cezarego Domagały przygotowali spektakl, na który składa się ponad 20 piosenek Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach muzycznych. Można więc posłuchać m.in. takich szlagierów, jak: "Okularnicy", "Małgośka" czy "Oczy tej małej". W "Cafe Sax" występują: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Marcin Tomasik, Lesław Ostaszkiewicz oraz zespół muzyczny na żywo. Spektakl zostanie zaprezentowany 8 i 12 marca o godz. 19.00 oraz 13 marca o godz. 16.00. Cena biletu 25 zł (w tym kawa).
     
     
***

     
     "Tajemniczy ogród" to wspaniałe, mądre widowisko muzyczne dla dzieci i dorosłych. Do smutnego domu, w którym mieszka posępny Archibald Creven, angielski arystokrata, przybywa Mary Lenox, bratanica zmarłej żony Crevena. Nic nie zapowiada, że panienka Mary wniesie światło nadziei w życie mieszkańców domu na wrzosowiskach. Jej tęsknota za miłością i przyjaźnią, jak również wiara w ich wielką moc, pozwoli otworzyć zamknięte drzwi do ludzkich serc oraz... tajemniczego ogrodu. Adaptację powieści Frances Hodgson-Burnett, specjalnie dla Teatru Dramatycznego w Elblągu, przygotował Cezary Domagała. Autorem scenografii jest Jerzy Rudzki, muzykę do spektaklu skomponował Tomasz Bajerski, a choreografią zajął się Tomasz Tworkowski. "Tajemniczy ogród" zostanie zaprezentowany 9 marca o godz. 9.00 i 12.00 oraz 10 marca o godz. 10.00. Ceny biletów: 15 zł (ulgowy), i 17 zł (normalny).
     
     
***

     
     9 marca na małej scenie odbędzie się kolejne spotkanie Elbląskiej Sceny Literackiej. Bohaterem wieczoru będzie Jarosław Wasik, reprezentant muzyki poetyckiej. Wbrew pozorom jego utwory znane są nie tylko miłośnikom piosenki literackiej. Za sprawą płyty "Fabryka nastrojów" Jarek Wasik zagościł na listach przebojów, a liryczny refren "wspólne bicie serc, nas dwoje, nas troje [...]" zapewne rozpoznaje wielu z nas. Podczas elbląskiego recitalu Wasik zaprezentuje swój materiał z płyty "Fabryka nastrojów". Album ten, zgodnie z tytułem, jest swoistą fabryką nastrojów, ogarniającą i porywającą każdego, kto nie miał jeszcze okazji poznać twórczości artysty. Nastroje te wzbudzają pełne głębi teksty. Koncert Jarosława Wasika odbędzie się 9 marca o godz. 18.00 na małej scenie elbląskiego teatru. Cena biletu 15 zł.
     
     
***

     
     W marcu w teatrze nie zabraknie również dobrego humoru w najlepszym wykonaniu. Wystąpi bowiem kabaret muzyczny Grupa MoCarta, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Czterej absolwenci akademii muzycznej bawią publiczność muzyką klasyczną suto opatrzoną żartami. Grupa MoCarta wystąpi w Elblągu 13 marca o godz. 19.00. Cena biletu 33 zł.
     
     
***

     
     "Sen nocy letniej" to premierowa propozycja elbląskiego teatru. Spektakl przeniesie nas do świata, w którym pod osłoną nocy błądzą zakochani przeżywający miłosne perypetie. Zaprowadzi do miejsca dziwów i magii, gdzie rzeczywistość miesza się z ułudą. Fantazja, sen i jawa, humor i poezja, wzniosłość i śmieszność łączą się tutaj i przenikają, tworząc zadziwiającą komedię omyłek. Spektakl reżyseruje Mirosław Siedler. Premierowy pokaz odbędzie się 18 marca o godz. 18.00 i uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. "Sen" zostanie zaprezentowany także 22, 23, 30 i 31 marca o godz. 10.00. Ceny biletów: 12 zł (ulgowy), 18 zł (normalny).
     
     
***

     
     19 i 20 marca na deskach elbląskiej sceny gościć będą aktorzy Teatru Dramatycznego w Tarnopolu z Ukrainy. Zaprezentują dwa spektakle: "Kochany niekochany" i "Nie było dane". "Kochany niekochany" to wesoła komedia o poskromieniu niepokornego panicza, a w niej pełni werwy i iskry młodzi aktorzy, z lekkością i temperamentem odgrywający zabawną fabułę. W środku beztroskiej, kawalerskiej zabawy gospodarz - lekkomyślny hrabia dowiaduje się o przyjeździe swojej narzeczonej, o której dawno zapomniał. Nie ma ochoty zrywać ze swoim kawalerskim życiem, dlatego też z pomocą swoich przyjaciół planuje misterną intrygę jak pozbyć się nieproszonej panny. Tymczasem okazuje się, ze narzeczona jest wspaniałą, czarującą kobietą wartą najgorętszego uczucia...
     "Nie było dane" to współczesna adaptacja klasycznej sztuki teatralnej. Poznamy tutaj tragiczną historię nieszczęśliwej miłości biednej, wiejskiej dziewczyny i bogatego panicza. Młodzi zakochują się z wzajemnością, ale rodzice panicza robią wszystko, by nie dopuścić do mezaliansu. Z czasem i on sam próbuje pozbyć się ukochanej. Finał okazuje się tragiczny. Informacja dla tych, którzy obawiają się, że bariera językowa okaże się nie do pokonania. Przed spektaklami każdy widz otrzyma streszczenie sztuki w języku polskim.
     Spektakle ukraińskiego teatru zaprezentowane zostaną 19 i 20 marca o godz. 18.00. Cena biletu na każdy z nich - 15 zł.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • .... ja jako widz zaczarowanego świata operetki i musikalu mam prawo buntować się na tę " wysoką kulturę" i tochę powybrzydzać. Brakowało mi zachwalanego w reklamach dynamizmu i dobrego brzmienia.Wyszedłem rozczarowany.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mistabron(2005-03-08)
Reklama