UWAGA!

Matka Teresa od kotów

 Elbląg, Kadr z filmu
Kadr z filmu

W piątek 1 października na ekranie kina Światowid pojawi się polski dramat „Matka Teresa od kotów”.

Wszystko dzieje się w pozornie zwyczajnej, przeciętnej polskiej rodzinie. Ojciec Hubert – zawodowy żołnierz, właśnie wrócił z misji w Afganistanie. Matka Teresa dostała nową pracę jako agentka ubezpieczeniowa. Widzimy ich z trójką dzieci na pikniku w lesie, wyglądają na szczęśliwych. Jak to możliwe, że pojawia się tam zło, które prowadzi do niewiarygodnej katastrofy? Akcja filmu rozpoczyna się w momencie aresztowania dwóch braci. Kolejne dni poprzedzające tragiczne wydarzenia odkrywają nowe motywy okrutnej zbrodni… Mroczna, sensacyjno-kryminalna historia zaczyna przeradzać się w przerażającą psychologiczną wiwisekcję.
      
       Scenariusz i reżyseria Paweł Sala. Występują: Ewa Skibińska, Mariusz Bonaszewski, Mateusz Kościukiewicz, Filip Garbacz, Polska, 2010.
      
***
W plebiscycie ogłoszonym przez kino Światowid zwyciężył film "The Doors. Historia niedopowiedziana", drugie miejsce zajął film Pawła Sali „Matka Teresa od kotów", a na trzecim znalazł się obraz Jana Hrebejka „Czeski błąd". Kino ogłosiło kolejny plebiscyt na film, który widzowie chcieliby w najbliższym czasie zobaczyć na dużym ekranie - szczegóły na http://kino.swiatowid.elblag.pl/wiadomosci/212/zwyciezca-glosowania-i-kolejna-edycja-plebiscytu.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama