UWAGA!

Miłość za 299 zł

2008-07-15
Aktualizowany 2008-07-18 08:46
Elbląg, Miłość za 299 zł

To nowy spektakl grupy Deus ex Machina, którego premiera odbędzie się w piątek 18 lipca o godz. 20 na Scenie na Piętrze w Światowidzie. To pięć historii o miłości opowiedzianych z czarnym humorem, groteskowo, a czasem brutalnie i dosadnie.

Po „Sorry Kane" grupa chciała odetchnąć, zrodził się więc pomysł stworzenia przedstawienia, podczas którego i widz i aktor mogą się dobrze bawić.
     - Powstał spektakl inny od poprzednich, jednak można znaleźć wspólne punkty zaczepienia. Tworząc go, bawiliśmy się słowami i gestem, aby dać widzom okazje nie tylko do śmiechu, ale i refleksji - mówi aktor Michał Kasiński.
     Podczas budowania kolejnych etiud grupa inspirowała się m.in. kinem niemym, wykorzystała formę teatru cieni i bawiła się konwencją kryminału.
     - Cały spektakl porównałabym do swoistego rodzaju fotoplastykonu, gdzie przed oczami widzów ukazują się kolejne „fotografie miłości" - stwierdza Agnieszka Gwiazda, spektaklowa Kaśka.
     Dlaczego „Miłość za 299 zł”?
     - W naszych czasach, dobie hipermarketów, wszystko ma swoją cenę, stąd tytuł jednej z etiud i całego spektaklu. I tytuł i plakat to oczywista prowokacja - dodaje Edyta Machul, instruktor teatralny.
     Premiera spektaklu odbędzie się w piątek 18 lipca o godz. 20 na Scenie na Piętrze w Światowidzie.
     Cena biletu 2,99 zł, ale organizatorzy zastrzegają sobie prawo zatrzymania grosika, który przekażą na szczytne cele grupy. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia.
     Obsada: Paulina Koszek, Michał Kasiński, Justyna Krzemińska, Agnieszka Gwiazda, Rafał Nowakowski, Emilia Wiśniewska, Barbara Bobrowska - Wajner, Magdalena Detmer, Aleksandra Powaserys oraz kłoda vel Marek.
     Reżyseria: Edyta Machul
     Wizualizacja: Kuba Qbi Strumiński.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama