UWAGA!

Miłość

Miłość

Muzyka, emocje i osobowości wyznaczają rytm dokumentu Filipa Dzierżawskiego poświęconego zespołowi „Miłość”. Historia współpracy Tymańskiego, Możdżera, Trzaski, Oltera i Sikały. Film „Miłość” w kinie „Światowid” od najbliższego piątku, 9 sierpnia.

Film opowiada o historii oraz próbie reaktywacji zespołu „Miłość” uznawanej za legendę polskiego jazzu lat 90. Zespół współtworzyli Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała - pięciu muzyków, pięć osobowości, pięć temperamentów.
       „Miłość” to opowieść o uzdolnionych muzykach, wyzwaniach i przeciwnościach losu, marzeniach i planach, a także młodzieńczych ekscesach. Historia zespołu rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad – od powstania, po próbę reaktywacji w 2009 na koncert w ramach Katowickiego Off Festivalu.
       Na pierwszym planie Filip Dzierżawski stawia relacje zachodzące między członkami zespołu, które nie zawsze są wzorowe. Różnią się oni pod względem poglądów, podejścia do sławy, muzyki, eksperymentów. Czy członkom zespołu uda się dojść do konsensusu i wspólnie wystąpić?
       Film Dzierżawskiego to także mieszanka wspomnień, pikantnych szczegółów, kontrowersyjnych wypowiedzi oraz pytań egzystencjalnych na rozdrożach muzycznej kariery.
      
       Film „Miłość” w kinie „Światowid” od 9 do 22 sierpnia. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie. Szczegółowy repertuar.
      
      
      
       Reżyseria i scenariusz: Filip Dzierżawski
      
       Gatunek: dokumentalny, muzyczny
      
       Produkcja: Polska
      
       Czas trwania: 92 min
      
       Opis: dystrybutor filmu
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)