UWAGA!

Mój Przyjaciel Film

 
kadr z filmu Kauwboy. Chłopiec i kawka,
kadr z filmu Kauwboy. Chłopiec i kawka, fot. nadesłana

Kino – świątynia wyobraźni, a film najlepszy przyjaciel, który uczy, bawi, wzrusza, a na pewno nie pozostawia obojętnym. W Kinie „Światowid” ruszają warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat – Mój Przyjaciel Film. Cykl zaingeruje zaplanowany na 12 października na godz. 11 pokaz filmu „Kauwboy. Chłopiec i kawka”.

Z najlepszym przyjacielem nigdy nie jest nudno! Dlatego cykl to nie tylko interesujące tytuły filmowe, ale również warsztaty dla dzieci po projekcji. W takiej, filmowo-warsztatowej formule będą odbywać się kolejne sobotnie spotkania w Kinie „Światowid”, które potrwają do 9 listopada.
       Jak zaznaczają organizatorzy z Fundacji Generator, projekt ma na celu wspieranie dzieci w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych, takich jak świadomość siebie i innych, kontrola własnego nastroju, empatia, czy zarządzanie relacjami.
       Wiele z problemów obserwowanych w naszych szkołach wynika ze złego funkcjonowania dzieci w zakresie ich umiejętności społecznych i emocjonalnych. Umiejętności te często pozostają sferą źle lub słabo rozwiniętą, co niesie dzieciom długotrwałe konsekwencje w postaci utrudnionych relacji z innymi, gorszego samopoczucia. Uważne zajmowanie się potrzebami społecznymi i emocjonalnymi małych dzieci gwarantuje im lepszy start życiowy, jak też pomaga im w trudach przejścia w wiek nastoletni. Polski system edukacji nie obejmuje społeczno-emocjonalnego treningu, delegując to zadanie całkowicie na rodziców, którym często brakuje czasu, kompetencji czy wiedzy by się tym zajmować. Mój przyjaciel film to ogólnopolski projekt pomyślany jako próba wyrównania tego deficytu wśród odbiorców projektu.
      
       Uwaga: na pokazy filmów nie ma zapisów, obowiązują jednak zapisy na warsztaty. Zgłoszenia należy przesyłać na adres kino@swiatowid.elblag.pl. Czas trwania każdego spotkania (film + warsztaty) to około 3 godziny.
      
       Program cyklu „Mój przyjaciel film”:

       12.10 godz.11 „Kauwboy. Chłopiec i kawka” (reż. Boudewijn Koole) + WARSZTAT O UCZUCIACH
       Poruszający film, wielokrotnie nagradzany, m.in. na festiwalu w Belinie. 10 - letni Jojo większość czasu spędza sam, nie tylko dlatego że nie może poradzić sobie z brakiem matki, ale przez ciągle nieobecnego w domu ojca. Główny bohater pozbawiony emocjonalnej i fizycznej miłości od najbliższych oddala się również od kolegów zamykając we własnym świecie. Podczas spaceru znajduje wyrzuconą z gniazda kawkę, którą postanawia się zaopiekować.
       19.10 godz. 11 „Mysz, pies i Tato” (reż. Nicole van Kilsdonk) + WARSZTAT O POSKRAMIANIU TRUDNYCH EMOCJI
       To film o 9-letniej Kiek i jej ojcu. On jest lekarzem, pomaga ludziom na terenach objętych wojną. Kiedy wyjeżdża na kolejną misję, Kiek bardzo się o niego martwi. Na szczęście poznaje rachunek prawdopodobieństwa. Ani ona, ani jej najlepsze przyjaciółka nie znają nikogo, kto jednocześnie miałby martwą mysz, martwego psa oraz martwego tatę. Wystarczy znaleźć mysz i psa i…, a to znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty.
       26.10 godz.11 „Krokodyle z przedmieścia” (reż. Christian Ditter) + WARSZTAT O ZNAJDOWANIU MOTYWACJI
       Dziesięcioletni Hannes wychowuje się tylko z mamą. Jego największym marzeniem jest przyłączenie się do gangu „Krokodyli”, do którego należą jego rówieśnicy. Musi jednak wcześniej przejść próbę.
       9.11 godz.11 „Alfie, mały wilkołak” (reż. Joram Lürsen) + WARSZTAT O PRZYJAŹNI I WSPÓŁPRACY
       Kiedy Dolfie kończy 7 lat, odkrywa, że jest inny niż pozostałe dzieci. W nocy przy pełni księżyca zmienia się w małego wilkołaka o białym puszystym futerku. Jest przerażony tym, co się z nim dzieje, więc za wszelką cenę próbuje ukryć swoją odmienność. Jest to niekiedy trudne, zwłaszcza gdy podejrzliwa sąsiadka zauważa, że w nocy znikają jej kurczaki…
       16.11 godz.11 „Wyjątkowy film” (reż. Mijke de Jong) + WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM
       Pewnego dnia Merel ze strony koleżanek i kolegów z klasy zaczyna wyczuwać niechęć. Sytuacja pogarsza się, dochodzi nawet do rękoczynów. Czy Merel, zawieszona między dzieciństwem a dorosłością, uda się pokonać wszystkie problemy?
      
       Rezerwacje
       Osoby zainteresowane warsztatami zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pod nr (55) 611 20 56.Bilety i karnety do nabycia w kasie kina, w godzinach jej otwarcia.
       Kasa Kina „Światowid” jest otwarta w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30; w soboty i niedziele od godz. 11.30 do 20.30.
       Cena biletu do kina 8 zł. Cena biletu i warsztatu dla jednego dziecka 20 zł. Przy zakupie przez jedną osobę 4 kolejnych biletów na film 5. gratis, czyli 32 zł za wszystkie filmy. Karnet (film + warsztaty) 80 zł.
      
Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)