UWAGA!

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie - nowy repertuar

 Elbląg, grafika Multikino
grafika Multikino

Klasyka polskiej animacji, znakomity „Parauszek i przyjaciele”, a od nowego roku także ciuchcia „Tomek” oraz „Kacper i Emma” – to wszystko w ramach projektu edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie, realizowanego w sieci kin Multikino.

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie to projekt skierowany do Przedszkoli pragnących wprowadzić swoich małych podopiecznych w bajkowy świat X Muzy. Na najmłodszych widzów czeka zróżnicowany repertuar rozwijający wrażliwość początkujących kinomanów i jednocześnie będący wyśmienitą zabawą. Każdy seans poprzedzony jest krótkim filmem edukacyjnym, w którym Grażyna Torbicka, Katarzyna Bujakiewicz i Jerzy Moszkowicz wspominając ich własne pierwsze wizyty w kinie, pomogą dzieciom zrozumieć zasady kinowego savoir vivre’u.
       Ale na tym nie koniec! Moja Pierwsza Wizyta w Kinie jest dla Przedszkolaków okazją także do tego, by zwiedzić interesujące zakamarki kina: zobaczyć kabinę projekcyjną i kasy biletowe, albo też podpatrzeć, jak powstaje popcorn.
       W projekcie to opiekunowie, przy współpracy z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych, wybierają repertuar dla swoich podopiecznych. Od nowego roku oferta została wzbogacona o kolejne pozycje: filmy o perypetiach Kacpra i Emmy oraz o przygodach niebieskiej lokomotywy noszącej imię Tomek.
       Seria „Kacper i Emma” składa się z ciepłych, zabawnych i poruszających opowieści o lojalności, przyjaźni i sile dziecięcej kreatywności.
       Kacper i Emma poznają się w przedszkolu i od razu odnajdują wspólny język. Tak zaczyna się prawdziwa przyjaźń. Razem stawiają czoła niejednej przeciwności. Przedszkolaki zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny oraz swoich nietypowych towarzyszy – pociesznych ożywionych maskotek: lwa Leo i Pani Królik.
       Poszukiwania zaginionej Pani Królik („Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”), tworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery („Magiczne święta Kacpra i Emmy”), a nawet zmaganie się z trudnymi emocjami („Kacper i Emma – zimowe wakacje”) okazują się wyzwaniami, którym w takim gronie można sprostać!
       Nie mniej emocji niż przygody Kacpra i Emmy dostarczyć może film „Tomek i przyjaciele: legenda o zaginionym skarbie”. Bohater animacji, niebieska ciuchcia Tomek, podczas budowy nowej linii kolejowej na wyspie Sodor, wpada do jaskini i odkrywa w niej stary piracki statek. Podstępny żeglarz Janek i jego Szyper już łaszą się na skarb piratów. Jedynie Tomek może udaremnić ich niecne zamiary!
       Seans filmu o ożywionej lokomotywce pozwala na coś więcej niż tylko śledzenie wartkiego tempa emocjonującej fabuły. Jest też lekcją wartości: przyjaźni, szlachetności, odwagi
       i gotowości niesienia pomocy. To także spotkanie ze starannie wykonaną animacją komputerową o zapierających dech w piersiach efektach!
       Pierwsze przedszkola, które zdecydują się na seans filmu, otrzymają upominek w postaci zestawu do zabawy w przedszkolu.
       Zapraszamy młodych odkrywców magii X Muzy do Multikina!
      
       Cena biletu: 11-12 zł, opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.
      
       Filmy z serii „Kacper i Emma”
       Produkcja: Norwegia, 2014-2015
       Reżyseria: Arne Lindtner Næss
       Czas trwania każdego z filmów: ok. 73 min.
      
       „Tomek i przyjaciela: legenda o zaginionym skarbie”
       Produkcja: Wielka Brytania, 2015
       Reżyseria: David Stoten
       Czas trwania: 63 min.
       Przypominamy, że w ramach projektu Moja Pierwsza Wizyta w Kinie można również wybrać inny repertuar: klasykę polskiej animacji, filmy z serii „Parauszek i przyjaciele” oraz „Tomek i przyjaciele: legenda o zaginionym skarbie”.
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama