UWAGA!

Morskie opowieści

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Kiedy rum zaszumi w głowie, cały świat nabiera treści, wtedy chętnie słucha człowiek morskich opowieści.... Wieczór szantowy z filmem „Piraci” Romana Polańskiego w kinie „Światowid”, w sobotę, 27 lipca o godz. 20. Uwaga! Każdy pirat – prawdziwy i przebrany wchodzi za darmo.

Najpopularniejsze piosenki szantowe wykona Marek Józefów, a poprzedzone zostaną projekcją filmu „Piraci” Romana Polańskiego.
       - Szanty mają wielu miłośników. Kojarzą się z wakacjami, beztroskim czasem. Nieczęsto w Elblągu jest okazja ich posłuchać. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę, a jednocześnie przypomnieć dobry film Polańskiego - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid”.
       „Piraci” Polańskiego to klasyczny film gatunku, brawurowa rozrywka bez ograniczeń, film dla widzów w przedziale wiekowym 5 -105 lat.
       W 1986 roku Roman Polański spełnił swoje marzenie o nakręceniu filmu o piratach. Jako jedenasty film w karierze polskiego reżysera powstała koprodukcja francusko-tunezyjska z budżetem na poziomie 40 milionów dolarów. W porównaniu do dzisiejszych budżetów nie brzmi to imponująco, ale wówczas była to kwota poważna, pozwalająca na zrealizowanie filmu z dużym rozmachem. Film opowiada o perypetiach angielskiego kapitana o przydomku Red oraz jego wiernego majtka Żaby, którzy przejmują kontrolę nad hiszpańskim galeonem.
       Miłośnicy filmów przygodowych znajdą w produkcji Polańskiego wiele odwołań do tytułów klasycznych dla gatunku.
       Co ciekawe, reżyser wplótł do filmu liczne akcenty polskie. W rozpoznawalnych rolach możemy ujrzeć m.in. Eugeniusza Priwieziencewa oraz Władysława Komara, mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Polański zatrudnił również polskiego operatora, Witolda Sobocińskiego.
       Film „Piraci” otrzymał nominację do Oscara za kostiumy oraz dwie nagrody Cezara za kostiumy i scenografię.
       Wieczór szantowy w kinie „Światowid” 27 lipca o godz. 20. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Piraci" to najlepszy film o tej tematyce jaki kiedykolwiek powstał, stawiam go ponad bajeczkę z Deppem. Warto się wybrać i obejrzeć go w sali kinowej.