UWAGA!

My, dzieci z dworca ZOO

 
Elbląg, (scena ze spektaklu)
(scena ze spektaklu)

Sceniczna adaptacja wywiadu-rzeki z Christiane F., młodą narkomanką z Berlina to propozycja elbląskiego teatru na nadchodzący weekend.

Książka dokumentalna powstała z zapisu rozmów z Christiane F., młodą narkomanką z Niemiec. Opisywane wydarzenia miały miejsce w latach 1975-1977, podczas narastającej fali narkomanii wśród młodzieży w wieku ok. 13 lat w Berlinie Zachodnim, natomiast tytułowy Dworzec Zoo to miejsce, gdzie Christiane i wiele osób z jej otoczenia oczekiwało na "klientów". Prostytucja była dla tych młodych ludzi podstawowym sposobem zdobywania środków na codzienną dawkę narkotyku. Dworzec stanowił też miejsce spotkań i wymiany działek heroiny. Tyle o książce z Wikipedii.
       Książka stała się materiałem na scenę i od lat 90. ubiegłego stulecia święci sukcesy w europejskich teatrach. W Elblągu zmierzył się z nią Giovanny Castellanos (Kolumbia), reżyser znany elbląskim widzom choćby z realizacji "Na pełnym morzu" czy "Ruskiego miesiąca". Obsada: Christiane - Natalia Jakubowska, Matka - Beata Przewłocka, Przyjaciółka - Małgorzata Rydzyńska, Detlef - Piotr Boratyński, Hero - Marcin Tomasik. Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak, muzyka: Marcin Rumiński.
      
       Spektakle: 15 i 16 marca (piątek i sobota) godz. 19 Mała Scena. Cena biletu: 23 zł (ulgowy), 28 zł (normalny).
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama