UWAGA!

Na „Kolację” do teatru

Elbląg, Główny duet "Kolacji": Lesław Ostaszkiewicz i Mirosław Siedler
Główny duet "Kolacji": Lesław Ostaszkiewicz i Mirosław Siedler (fot. arch. teatru)

Co może się wydarzyć, gdy na kolację przychodzi głupiec i to nie byle jaki, ale najwyższej klasy? Trzeba liczyć się z kataklizmem, a raczej z całą lawiną wpadek i komplikacji, które bawią do łez. Elbląski teatr zaprasza w sobotę 16 maja na wieczór świetnej zabawy podczas „Kolacji dla głupca”.

To współczesna komedia francuska, która swoją prapremierę miała w 1993 roku w paryskim Theatre de Variete i od razu okazała się artystycznym, jak i frekwencyjnym sukcesem. Jej największe atuty to nakreślone wyrazistą kreską, misterna intryga i dowcipne dialogi, zza których wyłania się nieśmiało moralny podtekst. Atutem tego utworu jest także żywa akcja napisana z błyskotliwymi dialogami i zaskakującymi pointami. Nie pozbawiona jednak refleksji i zadumy nad dzisiejszym światem. Opowieść o koleżeńskiej zabawnej grze, której skutki okazują się poważne. Sztuka w dowcipny sposób krytykuje współczesne międzyludzkie zachowania.
     Oto bohater (w tej roli Lesław Ostaszkiewicz), przekonany o swojej inteligencji, żyjący wygodnie i dostatnio, dla umilenia sobie i kolegom - wolnego czasu postanawia się zabawić kosztem kogoś, kogo uważa za głupka (w tej roli Mirosław Siedler). Konfrontacja życiowego niedołęgi i człowieka sukcesu zawsze bywa źródłem wesołości - ludzie przecież uwielbiają śmiać sie z tych, którzy są od nich gorsi. Tę zabawę prowadzi główny bohater „Kolacji", uczestniczą w niej także jego przyjaciele. Co tydzień spotykają się w doborowym towarzystwie, aby szydzić z kolejnych głupków. Kto zaprosi głupszego, ten wygrywa. Nagle pojawia się głupiec, który...
     W spektaklu zobaczymy także: Annę Iwasiutę, Teresę Suchodolską-Wojciechowską, Tomasza Czajkę, Mariusza Michalskiego i Jerzego Przewłockiego. Początek „Kolacji” o godz. 19. Cena biletu: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama