UWAGA!

Na początek "Wariacje"

 
Elbląg, Na początek "Wariacje"

„Wariacje enigmatyczne" - najbardziej znany i najczęściej grany utwór współczesnego francuskiego dramatopisarza Erica Emmanuela Schmitta - zainaugurują nowy sezon artystyczny w elbląskim teatrze. Premiera odbędzie się 21 września.

Abel Znorko jest znanym pisarzem, który skrył się gdzieś na wyspie, na północy. Nie lubi dziennikarzy, ale dla jednego z nich robi wyjątek i zgadza się na rozmowę. Przyjmuje go wyniośle, szydzi i żartuje: "Przychodzi pan do człowieka, który stał się sławny dzięki swojej fabryce kłamstw. A pan chce od niego prawdy. Pomylił pan adres." Ale Erik Larsen jest coraz bardziej dociekliwy. Interesuje go, kim była Helena, adresatka listów pisarza. Znorko opublikował ich 15-letnią korespondencję i właśnie te listy uznano za jego najlepszy utwór. Powoli staje się jasne, że mężczyźni - których różni niemal wszystko: odmienne poglądy, życiowe postawy i motywy działania - mają z sobą coraz więcej wspólnego. Ulubionym utworem muzycznym Erica i Abla są "Wariacje enigmatyczne"...
       Na scenie Sewruka - Tomasz Czajka i Lesław Ostaszkiewicz. Spektakl reżyseruje Maria Arnadottir (Islandia).
       Premiera już wkrótce – 21 września – godz. 19 – Mała Scena.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jedyna droga dla tej Sceny Dramatycznej !. Rozwiązać Zespół Artystyczny / łącznie z Dyrekcją / - i powołać nowy, który świadomie podejmie zadanie stworzenia Nowoczesnego Bytu Teatralnego. Trwanie w dotychczasowej skorupie skostniałego Teatru tradycyjnego - to dalsza stagnacja i erozja intelektualna.
Reklama