UWAGA!

Natalia Partyka w kinie Światowid

 
Natalia Partyka,
Natalia Partyka, fot. Instytut Ekoprussia

Natalia Partyka – symbol światowego sportu – będzie gościem kina „Światowid”. Okazją do spotkania jest premiera filmu dokumentalnego pt. „Natalia”, poświęconego sportsmence. Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 28 października o godz. 18.30 w kinie „Światowid”. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie CSE „Światowid”.

Natalia Partyka jest symbolem światowego sportu. Młoda Gdańszczanka wśród sportowców niepełnosprawnych od 10 lat jest gwiazdą pierwszej wielkości. Od Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach jest niepokonana. Natalia rywalizuje w sporcie pełnosprawnych odnosząc sukcesy. Brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie oraz Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie.
       Film o Natalii Partyce odsłania jej „wnętrze”. Odkrywamy kobiecość dziewczyny, która całe swoje życie podporządkowała sportowi, a która od urodzenia nie ma prawej ręki.
       Twórcy filmu starają się odpowiedzieć na wiele pytań. Czy jej styl życia jest sposobem na poradzenie sobie z niepełnosprawnością, czy też może efektem wrodzonej chęci rywalizacji i bezwarunkowego zwyciężania – nieustannym udowadnianiem sobie bycia najlepszym we wszystkim? Związki uczuciowe Natalii nie wytrzymały dotychczas próby czasu. Rygor codziennych, wielogodzinnych treningów i przychodzące po nich zmęczenie dla jej partnerów, na dłuższą metę, nie były do zaakceptowania.
       Co w takiej sytuacji może czuć młoda, ładna dziewczyna odnosząca światowe sukcesy w sporcie ale niespełniona w miłości? Na ile pozostało w niej kobiecości i czy tę kobiecość można w niej jeszcze odnaleźć? I na ile sama Natalia chce się czuć kobietą, a na ile herosem sportu?
      
       Film zrealizowało Stowarzyszenie „Instytut Ekoprussia” dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
       Stowarzyszenie „Instytut Ekoprussia” – Truszczyny
       Polska Fundacja Paraolimpijska – Elbląg
       Producent: Robert Szaj
       Scenariusz i Reżyseria: Sławomir W. Malinowski
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Może przydałaby się wzmianka jaką dyscyplinę sportu uprawia dziewczyna nazywana przez autorkę tekstu- symbolem światowego sportu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  ????????(2013-10-14)
 • .. .nie trzeba interesować się sportem aby wiedzieć kto to jest Natalia Partyka, wystarczy posiadać telewizor lub chociażby radio. Jeśli tego nie wiesz tym bardziej drogi przedmówco jesteś zaproszony do kina :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pozdrawiam(2013-10-14)
 • Jeden z nielicznych sportowców, który godnie reprezentuje nasz kraj w rywalizacji na światowym poziomie, wieki szacun Natalka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amatorsportu(2013-10-14)