UWAGA!

"Niewinne" w kinie Światowid

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Oparty na prawdziwej historii najnowszy obraz Anne Fontaine, autorki filmów „Coco Chanel” i „Dziewczyny z Monaco”. Zrealizowany w całości w Polsce film, z udziałem znakomitych polskich aktorek - Agaty Kuleszy i Agaty Buzek - "Niewinne" w kinie Światowid od 11 do 24 marca.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…
      
       reżyseria: Anne Fontaine
       scenariusz: Sabrina B. Karine, Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Alice Vial
       produkcja: polsko-francusko-belgijska
       gatunek: dramat
       czas trwania: 115 min
       opis: dystrybutor filmu
      
       Film zyskał przychylność krytyków i znalazł się w rankingu 10 najważniejszych tytułów Sundance według Vogue Magazine. Był chwalony za „hipnotyzującą rolę Agaty Buzek” (hollywoodreporter.com) i „fenomenalną kreację Agaty Kuleszy” (Screendaily). Oraz za „doskonały scenariusz” (thefilmstage.com), „olśniewające piękno” i „malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem” (christianitytoday.com).
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • trzeba jeszcze dodać, że reżyserka tego filmu chwaliła się w jednym z wywiadów, że obejrzał ten film Papież - właśnie napisano stanowisko w tej sprawie, gdzie stolica apostolska jasno stwierdziła, że Papież NIE obejrzał tego filmu - skoro na czymś takim kłamie Pani reżyser, to pytanie jak jest z tą "prawdziwą historią", na której opiera się film - a może historia prawdziwa, tylko pytanie czy prawdziwie ukazana przez Panią reżyser?
  • A ja czytałem stanowisko w tej sprawie, że w żadnym wywiadzie reżyserka tego filmu nie powiedziała, że Papierz obejrzał ten film. Jeżeli kinotrollak kłamie na czymś takim, to czego są warte jego inne wypowiedzi?
  • Film wbijający w fotel. Polecam wszystkim wrażliwym ludziom.