[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oskarowy wieczór w Światowidzie

Elbląg, Jednym z prezentowanych w Światowidzie filmów będzie "Królik po berlińsku"
Jednym z prezentowanych w Światowidzie filmów będzie "Królik po berlińsku"

Już 7 marca, w dzień rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, w kinie Światowid można będzie zobaczyć dwa filmy - dwóch wyjątkowych kandydatów do wygranej: film "Królik po berlińsku" (godz.18) i "The Hurt Locker. W pułapce wojny" (godz.19.30).

"Królik po berlińsku" Bartosza Konopki to polsko-niemiecka koprodukcja opowiadająca o tysiącach dzikich królików, które zamieszkiwały strefę śmierci Muru Berlińskiego. Okazuje się, że pas ziemi między dwoma murami był "stworzony" dla tych zwierząt - pełno nietkniętej trawy, drapieżniki zostały za murem, strażnicy pilnowali, żeby żaden człowiek nie "zakłócał" spokoju królików.
       Film jest alegorią przybliżającą dzieje Europy Wschodniej z "króliczej" perspektywy. W związku z przypadającą na ten rok 20. rocznicą obalenia muru berlińskiego film ma szansę stać się głośnym wydarzeniem w Niemczech i w całej Europie. Obraz - zrealizowany przy współudziale Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy - został wytypowany jako kandydat do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Lektorem w filmie jest Krystyna Czubówna.
       Drugi z proponowanych obrazów to "The Hurt Locker. W pułapce wojny", którynominowany jest, podobnie jak głośny film "Avatar", w 9.
       kategoriach m.in. najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor.
       Scenariusz "The Hurt Locker" napisany został przez Marka Boala, wojennego korespondenta, który podglądał prawdziwych saperów w akcji. Oddane w filmie realia można więc uznać za wiarygodne, choć fabuła czasem idzie w kierunku hollywoodzkiego kina akcji i w jednej z początkowych scen widzimy imponujący wybuch, pokazany z kilku ujęć kamery, który robi imponujące wrażenie. "The Hurt Locker" jest niezwykle emocjonujący, nieprzewidywalny i stanowi całkiem zgrabny balans pomiędzy typowo amerykańskim kinem komercyjnym, a intymnym portretem psychologicznym.
      
       Cena biletu na Wieczór Oskarów wynosi 12 zł.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama