UWAGA!

Pierwszy polski film w 3D!

 Elbląg, Pierwszy polski film w 3D!

Teoretycznie ten film nie powinien był powstać, dlatego że nie jesteśmy bogatą kinematografią, dlatego że nigdy wcześniej nie robiono technologii 3D, dlatego że teoretycznie nie stać nas na wiele rzeczy, które są możliwe za granicą - mówił Jerzy Hoffman reżyser filmu „Bitwa Warszawska 1920" podczas pierwszego, prasowego pokazu filmu. Premiera w kinie Światowid już 30 września.

Już 30 września na ekrany kin wejdzie pierwszy polski film wyprodukowany w technologii 3D - „Bitwa Warszawska 1920". Wyjątkową premierę i grę miejską szykuje w tym czasie kino Światowid.
       Najnowsze dzieło Jerzego Hoffmana to wysokobudżetowa produkcja, z rozmachem ukazująca zmagania wojenne. To również rozgrywająca się na tle historycznej zawieruchy ujmująca historia miłosna, w gwiazdorskiej obsadzie.
       - Po raz pierwszy dziś oglądałem film i nie ukrywam, że się popłakałem. Zresztą to samo działo się podczas zdjęć. Kiedy zamknięto całe Stare Miasto w Warszawie i kręciliśmy sceny, gdzie kilkuset ułanów ruszało w bój, miałem łzy w oczach - powiedział po pokazie Borys Szyc.
       Reżyserem jest Jerzy Hoffman, za zdjęcia odpowiadał Sławomir Idziak, który pracował przy takich filmach, jak "Helikopter w ogniu", "Król Artur" czy "Harry Potter i Zakon Feniksa".W obsadzi znaleźli się: Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Marian Dziędziel.
       - Obraz w tym filmie prezentuje się znakomicie (...) Film jest wypieszczony po najmniejszy szczegół (...) Nasze 3D się obroniło i można się nim chwalić. Z całą pewnością jest to doskonała promocja dla naszych rodzimych twórców, którzy zrobili rzecz całą bez najmniejszych kompleksów. Teraz niech świat to zobaczy i zapamięta - pisał na Stopklatce Artur Chiciński.
       Zobacz zwiastun „Bitwy Warszawskiej"!
      
       - Z tej wyjątkowej okazji, bo przecież pierwsza polska produkcja 3D zasługuje na specjalną oprawę, kino Światowid zaplanowało grę miejską oraz uroczystą premierę filmu - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid.
       29 września teren Elbląga zamieni się w wielką planszę, dzięki której uczniowie elbląskich szkół będą mogli poznać historię jednej z najważniejszych bitew w historii świata. 30 września o godz. 19 odbędzie się uroczysta premiera „Bitwy Warszawskiej 1920".
       - Przed samym filmem będzie krótki wstęp historyczny, za pomocą zdjęć i multimediów podsumujemy grę miejską, zaplanowaliśmy również poczęstunek dla widzów - dodaje Natalia Klonowska.
       Bilety na premierowy pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska" kosztują 20 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68/76.
       - Bilety na piątkową premierę zostały już praktycznie wyprzedane, zostało ostatnie pięć sztuk - mówi Natalia Klonowska kierownik kina „Światowid". - Zapraszamy do kasy "Światowida" tych, którzy chcieliby obejrzeć "Bitwę Warszawską" w premierze, a wszystkich elblążan na pozostałe pokazy, film gramy do 3 listopada.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama