UWAGA!

"Płynące wieżowce" w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Historia młodego sportowca, w życiu którego wszystko zmienia gdy na jednej z imprez poznaje chłopaka i zakochuje się w nim. Bardzo osobista opowieść o samotności i pasji. "Płynące wieżowce" już od najbliższego piątku, 22 listopada w kinie "Światowid".

"Płynące wieżowce" to nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach oraz Nagrodą Specjalną na Gdynia Film Festiwal współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.
       Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie. Trenuje pływanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią wyraźnie komplikuje się…
      
       Film „Płynące wieżowce” w kinie „Światowid” od 22 listopada do 5 grudnia. Cena biletu: 12 i 14 zł. W poniedziałki tylko za 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Tomasz Wasilewski
       Scenariusz: Tomasz Wasilewski
       Obsada: Mateusz Banasiuk, Marta Nieradkiewicz, Bartosz Gelner, Katarzyna Herman, Olga Frycz, Izabela Kuna
       Gatunek: dramat
       Czas trwania: 93 min
       Produkcja: Polska
       Opis filmu: dystrybutor
      
Magdalena Grzegorzewska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...