UWAGA!

Pół serio

Elbląg, Pół serio

Do doświadczonego producenta filmowego zgłasza się trzech młodych mężczyzn owładniętych pasją filmową: marzący o debiucie fabularnym scenarzysta Mateusz, reżyser Marek i operator Łukasz. Chcą zrobić film - nową, niezwykłą wersję "Romeo i Julii".

Producent nie jest zachwycony, dla niego dramat Szekspira to "stary ramol", który nie przyciągnie widzów do kina. Chce filmu z drapieżnym seksem - to się zawsze dobrze sprzedaje. Niech przyniosą taki projekt, a produkcja ruszy natychmiast z kopyta. Chłopcy rzucają się w wir pracy. Wkrótce scenariusz jest gotowy, ale producent myśli już teraz o czymś innym. "Seks jest przereklamowany", oznajmia i żąda metafizycznego dzieła w manierze Ingmara Bergmana. Za chwilę ma kolejny pomysł - marzy mu się "głęboka" wersja "Gwiezdnych wojen". Za nim pojawiają się kolejne, m.in mroczna, psychodeliczna historia Józefa K., który zostaje oskarżony przez system za to, że nie lubi sitcomu.
     Zdezorientowani twórcy, próbując nadążyć za zachciankami producenta-wizjonera, przygotowują projekty filmów polityczno-rozrachunkowych, kostiumowych itd. Wreszcie producent wyjawia, że najchętniej wyprodukowałby wieloodcinkowy sitcom o Chopinie. Myślący ciągle o robieniu ambitnego kina Mateusz, Marek i Łukasz wycofują się.
     Jednak po pół roku Jan pojawia się ponownie, by z triumfem obwieścić, że znalazł pieniądze na zrobienie "Romeo i Julii". Produkcja rusza...
     
     Rodziaj: Komedia
     Reżyseria: Tomasz Konecki
     Scenariusz: Andrzej Saramonowicz
     Czas: 85 min.
     Rok produkcji: 2000 r.
     Premiera: 20.04.2001 r.
     Aktorzy: Edyta Olszówka, Adam Krawczuk, Rafał Królikowski, Rafał Rutkowski, Maria Seweryn, Marcin Perchuć, Krzysztof Stelmaszyk, Maciej Wierzbicki
opr. M (na podstawie informacji dystrybutora)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama