UWAGA!

Poniedziałki w kinie „Światowid”

 
Poniedziałki w kinie „Światowid”

Są tacy, którzy z tęsknieniem czekają na weekend, ale są i tacy, którzy uwielbiają poniedziałki. Nic dziwnego, że w kalendarzu kinomanów ten dzień tygodnia zarezerwowany na seanse w Kinie „Światowid”. W ramach akcji „Tanie poniedziałki” bilet na film kosztuje tylko 11 zł.

Ten, kto jeszcze nie widział najnowszego filmu o Minionkach koniecznie musi to nadrobić! Film zabierze nas w przeszłość, dzięki czemu poznamy historię Minionków – od zarania dziejów do czasu, gdy w ich życiu pojawił się Gru. Minionki zawsze potrzebowały złego przywódcy, służyły już T. Rexowi, Czyngis-chanowi, Napoleonowi, a nawet hrabiemu Drakuli, tyle tylko, że… wszystkich ich przypadkowo zgładziły. Teraz, kiedy nie mają komu służyć, są pogrążone w rozpaczy. Minionki Kevin, Bob i Stuart desperacko poszukując zła, przemierzają cały świat. Po drodze detronizują królową Elżbietę II i wplątują się w najdziwniejsze przygody. Seanse rozpoczynają się o godz. 14.30, 16.30 i 18.30.
       Na piękny, poetycko opowiedziany dramat "Do nieba" Kino „Światowid” zaprasza o godz. 14.45. Film opowiada o sławnej artystce, która musi przewartościować swoje życie, kiedy – za sprawą młodej i dociekliwej dziennikarki – zostaje skonfrontowana z synem, którego porzuciła 20 lat wcześniej. Przez ten czas nie mieli ze sobą kontaktu. Niezwykłe spotkanie po latach zmieni wszystko. Sztuka, którą tworzy artystka i jej myślenie o życiu już nigdy nie będą takie same.
       Miłośnicy niezawodnego „Leona zawodowca”, czyli Jean’a Reno, mogą wybrać się na film „Lato w Prowansji”. Tym razem aktor wcieli się w rolę ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć). Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną. Początek seansu o godz. 16.45.
       Na dużym ekranie można obejrzeć także pełną życia i nadużycia debiutancką komedię Dana Fogelmana, scenarzysty hitów jak „Kocha, lubi, szanuje” i „Last Vegas”. W komedii opartej na faktach zagrał znany z „Ojca chrzestnego” Al Pacino. Gra on Danny’ego Collinsa, który był kiedyś piękny i młody. Teraz jest już tylko piękny. I odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Wciąż żyje szybko, nadużywa ile się da i zadaje się z nieprzyzwoicie młodymi kobietami. Gdy odkryje list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanowi dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuci scenę, zbyt młodą kochankę i większość innych używek, by zaszyć się w małym hotelu i zacząć pisać nowe piosenki… Początek seansu o godz. 18.45.
       Natomiast o godz. 20.15 można wybrać się na… „Randkę z królową”. To nieopowiedziana dotąd historia pierwszej miłości Elżbiety II. Historia, która wreszcie ujrzała światło dziennie jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W pewną majową noc dziewczyny będą bawić się na największej imprezie w historii Londynu i zrobią wszystko, czego zabrania dworska etykieta. Elżbieta zakocha się po raz pierwszy, a Małgorzata, jak zauważył The Hollywood Reporter „zapisze się w historii jako Lindsay Lohan rodziny królewskiej”.
       W repertuarze Kina „Światowid” znalazł się także film „Nowa dziewczyna”. Opowiada on o najlepszych przyjaciółkach: Claire i Laurze, które od dzieciństwa są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi – mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego… Początek seansu o godz. 20.45.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)