UWAGA!

"Prorok" w Kinie "Światowid"

 Elbląg, "Prorok" w Kinie "Światowid"

Opowieść o człowieku, który stał się symbolem walki z aparatem państwa. Głos narodu i nadzieja na lepsze jutro. Od 11 listopada w Kinie Światowid obraz o życiu kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. „Prorok”.

Na rozkaz wydany z góry – szpiegowany, śledzony i nagrywany. W opozycji do władzy, na czele narodu stawiał opór machinie komunistycznej, a wszystko to na tle ważnych dla kraju wydarzeń historycznych. Fragmenty tajnych archiwów z podsłuchów w ramach akcji pod kryptonimem „Prorok” ujrzały światło dziennie. „Prorok” opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

 

Debiut fabularny Michała Kondrata to wspaniała okazja, aby od nowa spojrzeć na wydarzenia, które miały miejsce w szarej rzeczywistości PRL-u, kiedy wystarczył brak przynależności do partii, aby stać się ofiarą represji ze strony aparatu państwa. Na wyjątkowy film o „cichej walce”, heroizmie, wierze i sile charakteru zapraszamy do Kina Światowid już od 11 listopada.

 

Reżyseria: Michał Kondrat

Obsada: Sławomir Grzymkowski; Adam Ferency; Marcin Troński; Katarzyna Zawadzka; Michał Meyer; Tomasz Sapryk; Karolina Bruchnicka

Produkcja: Polska 2022

Czas: 126 min

 

Bilety na film można nabyć:

  • online
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl

Kino Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama