UWAGA!

Przed północą w Światowidzie

 
Elbląg, materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Błyskotliwe, pełne humoru dialogi, greckie pejzaże oraz ona i on. Trochę starsi, ale wciąż razem… i wciąż zakochani, mimo zdarzających się spięć i kłótni. Ostatnia część trylogii z cyklu „Przed wschodem słońca” i „Przed zachodem słońca” z Julie Delpy i Ethanem Hawkiem w rolach głównych, od 12 lipca w kinie „Światowid”.

Poznali się „Przed wschodem słońca” w pociągu do Wiednia, 9 lat później spotkali się w Paryżu. Jesse i Celine, mimo zmiennych kolei losu, są ze sobą już od siedmiu lat, wiodą znacznie bardziej ustabilizowany żywot i mają dzieci. Ich relacja z romantycznego zauroczenia zdążyła przemienić się w dojrzały związek, niepozbawiony wzlotów i upadków.
       Spędzając wspólne wakacje w Grecji poznają się na nowo i odkryją wiele rzeczy o sobie nawzajem. Nie obejdzie się bez burzliwych dyskusji, w których para nie będzie szczędzić sobie sarkastycznych ripost i ciętych uwag. Inteligentny, ironicznych humor oraz celne obserwacje interakcji międzyludzkich przesądzają o atrakcyjności fabuły „Przed północą”, która oparta jest w dużej mierze na fascynujących dialogach.
       Richard Linklater pozwolił dorastać Jessemu i Celine razem z widzami. Każdą z części serii realizował po dziewięcioletniej przerwie. Teraz obserwujemy bohaterów, jako ludzi dojrzałych, którzy doznali życiowych sukcesów i porażek i wiedzą o sobie znacznie więcej.
       Przed północą to pełna humoru opowieść o słodko-gorzkich sytuacjach w związkach i relacjach międzyludzkich.
       Linklater z niezwykłą wrażliwością przeprowadza nas przez kolejne punkty dynamiki związku: wzajemne pretensje, poczucie winy, różnice charakterów. Wielką frajdą jest patrzeć na inteligentnych bohaterów, których dyskusja nie więźnie w meandrach gatunkowych klisz. I na aktorów odważnie obnażających się w scenach kłótni, ale niezmiennie uroczych, gdy przekomarzają się i, niczym świeżo zakochani, prowokują wzajemny śmiech. Jakub Popielicki, Filmweb.
      
       Film „Przed północą” w kinie „Światowid” od 12 do 25 lipca. Cena biletu: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Richard Linklater
       Scenariusz: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
       Obsada: Julie Delpy, Ethan Hawke, Seamus Davey-Fitzpatrick, Ariane Labed
       Produkcja: USA 2013
       Czas: 108 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama