UWAGA!

Przegląd teatrów offowych

30 maja w Teatrze Dramatycznym odbędzie się II Elbląski Przegląd Teatrów Offowych. Swoje spektakle - w większości premierowe - zaprezentuje pięć grup alternatywnych. Jest wśród nich teatr integracyjny "Dwie Twarze".

Podczas II Elbląskiego Przeglądu Teatrów Offowych zaprezentują się: Teatralne Studio Młodych "Alter Ego", Teatr Integracyjny "Dwie Twarze", Teatr Młodzieżowy "Some", teatr "Ego" oraz grupa "Leon Senior”.
     "Alter Ego" pokaże swój premierowy spektakl pt. "Hera - moje życie".
     - Jest to wizja młodych aktorów dotycząca najwyższego stopnia uzależnienia - mówi Tomasz Walczak, opiekun grupy i reżyser spektaklu. - To opowieść budowana na emocjach, uczuciach i obrazach. Nie ma w niej jednak konkretnej historii, nie ma nachalnego dydaktyzmu. Spektakl porusza i pokazuje człowieka uzależnionego, to co się dzieje z nim i w nim.
     Teatr Integracyjny "Dwie Twarze" pokaże również premierowy spektakl pt. "Pociąg do marzeń". To prezentacja marzeń każdego człowieka - bez względu na rodzaj sprawności intelektualnej czy stopień upośledzenia fizycznego. To opowieść o pragnieniu szczęścia, miłości, dziecka, własnego mieszkania.
     Swój najnowszy spektakl zaprezentuje także Teatr Młodzieżowy "Some". Będą to "Ludożercy", czyli rzecz o ludziach, ich ciemnych i jasnych stronach, o tym czego się boją, przed czym uciekają i za czym tęsknią.
     W przeglądzie offowym uczestniczyć będzie także teatr "EGO", który pokaże spektakl premierowy pt. "Pan ktoś". Tytułowy "Ktoś" to po prostu taki zwyczajny ktoś, każdy z nas. Codziennie rano budzi się, wstaje, wychodzi, gdzieś idzie. Rutyna jest męcząca, ale czy zastanawiamy się często, co zrobić aby urozmaicić sobie codzienne czynności powtarzane setki razy? Młodzi aktorzy zaczęli snuć takie rozważania, szukając pomysłów od tych najprostszych po najbardziej szalone i właśnie tak powstał spektakl.
     Prezentacje teatralne zakończy grupa "Leon Senior" spektaklem pt. "Absolutnie fenomenalna". To opowieść dorosłej osoby, która poprzez fotografie z okresu szkolnego wraca wspomnieniami do tamtych czasów. Obrazy szkolne, klasa, pierwsza miłość, poszukiwanie przyjaźni, pedagog widziany oczyma ucznia, lęki szkolne, to wszystko składa się na treść spektaklu. To historia z pogranicza jawy i snu.
     II Elbląski Przegląd Teatrów Offowych odbędzie się 30 maja na dużej scenie elbląskiego teatru. Początek godz. 17.00. Cena biletu 7 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • wstep wolny a na stronie teatru napisane jest ze "cena biletu na spektakle 7zl". Chcialabym sie wiec dowiedziec jak to w koncu jest.
  • niedawno bylo napisane ze wstep jest za free a tu nagle 7 zeta!!! ludzie troche powagi!!! zdeczydujcie sie w koncu albo poprostu nie zamieszczajcie nieprawdziwych informacji!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    o co chodzi?(2005-05-17)
Reklama