UWAGA!

Przy stoliku o...?

 Elbląg, Przy stoliku o...?

„Kasper Hauser blokowiska” - to propozycja na kolejne spotkanie w ramach cyklu Scena przy stoliku. To historia kobiet pracujących w niemieckiej opiece społecznej, papierkowa praca za biurkiem, sprawozdania i statystyki, a wszystko to wpisane w ich potrzeby życia i dnia codziennego. W obsadzie aktorki: Irena Adamiak, Beata Przewłocka oraz Maria Semotiuk. Tradycyjnie, po prezentacji utworu, odbędzie się dyskusja.

W tym miesiącu pozostawimy odejdziemy od naszych polskich dramatopisarzy i przyjrzymy się jakie tematy nurtują naszych zachodnich sąsiadów, pochylając głowy nad sztuką niemieckiej dramatopisarki Felici Zeller "Kaspar Hauser Blokowiska", w tłumaczeniu Elżbiety Ogrodowskiej-Jesionek,opublikował „Dialog” (2009, nr 11). Zeller otrzymała za nią nagrodę publiczności w 2007 roku na Mühlheimer Theatertagen, wystawił ją natomiast teatr we Freiburgu w reżyserii Markusa Hobbesa. Publikowane tu w przekładzie Artura Kożucha Rozmowy z astronautami (2009) na Mühlheimer Theatertagen w 2011 roku otrzymały nominację do głównej nagrody.
      
       Felicia Zeller (ur. 1970) – niemiecka dramatopisarka, pisarka i artystka, pracująca głównie z nowymi mediami. Skończyła w 1998 roku Akademię Filmową w Ludwigsburgu. W latach 1999-2000 współpracowała jako dramatopisarka z Theater Rampe w rodzinnym Stuttgarcie, otrzymując stypendium Fundacji Sztuki Landu Baden-Württemberg. Spośród innych licznych nagród i wyróżnień warto wymienić: nagrodę dla młodych dramatopisarzy Badenii-Württembergii za sztukę immer einen hund gehabt (zawsze miałam psa, 1993), zaproszenie ze sztuką Club der Enttäuschten na Autorentheatertage organizowane przez Thalia Theater w Hamburgu (2001) ze oraz stypendium Deutscher Literaturfond (2004).
      
       Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie pod numerem: 55/641 97 00.
       Scena przy stoliku i Dyskusyjny Klub Teatralny - 12 grudnia o godz. 18, Mała Scena Teatru im. A. Sewruka.
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama