UWAGA!

"Rafał Wilk - człowiek ze stali" w Światowidzie

"Rafał Wilk - człowiek ze stali" w Światowidzie
fot. nadesłana

Przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. "Rafał Wilk - człowiek ze stali" odbędzie się dzisiaj (4 listopada) o godz. 18 w Kinie Światowid. W pokazie udział weźmie główny bohater, dwukrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich Rafał Wilk. Scenariusz do filmu napisali Robert Szaj i Michał Juszczakiewicz. Wstęp jest wolny. Wejściówki można odbierać w kasie Światowida.

Rafał Wilk - dwukrotny mistrz paraolimpijski. Podczas XIV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie zdobył dwa złote medale w kolarstwie szosowym w kategorii H3 (tzw. handbike): w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Swoją dominację w tej dyscyplinie potwierdził w 2013 i 2014 roku zdobywając złote medal na kolarskich mistrzostwach świata. W 2012 roku został uhonorowany tytułem najlepszego niepełnosprawnego sportowca roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej.
       Twórcy filmu „Rafał Wilk - człowiek ze stali” prezentują sylwetkę sportowca o niespotykanej sile, odwadze, inteligencji i woli walki. Rafał Wilk w młodości odnosił sukcesy na żużlowym torze. Po wypadku w 2006 roku stracił władzę w nogach. Wielomiesięczna rehabilitacja, wiara oraz wewnętrzna siła pozwoliła Rafałowi Wilkowi powrócić do tego, co najbardziej kocha – sportu. Dzisiaj, oprócz kolarstwa na rowerze z napędem ręcznym uprawia też narciarstwo zjazdowe na nartach jednośladowych mono ski. Film pokazuje sportową drogę Rafała Wilka. W sposób niekiedy humorystyczny prezentuje początki jego żużlowej kariery, przyczyny wypadku oraz wielki powrót na sportowe areny w 2012 roku podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.
      
       Wstęp na premierę filmu jest bezpłatny. Konieczne jest jednak wcześniejsze odebranie w kasie bezpłatnej wejściówki do Kina Światowid. Każdy uczestnik pokazu otrzyma także prezent – film DVD o Natalii Partyce.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)