UWAGA!

„Rajstopy” w Światowidzie

„Rajstopy” w Światowidzie

- Zapraszamy na kilka chwil do elbląskiego ,,Światowida'', a konkretnie na Scenę na Piętrze, gdzie już 8 maja o godz. 18 będzie można obejrzeć „Szkłowieka” w naszym wykonaniu – mówią członkowie Teatru „Rajstopy”. Na spektakl wstęp jest wolny.

"Szkłowiek" to drugi spektakl Teatru Rajstopy. Zupełnie inny od poprzedniego. Opowiada o wszystkim, co ludzkie, ale i tym, co wielu z nas określiłoby mianem ,,nieludzkie’’. Tematy trudne, piękne, smutne i zupełnie nie do przyjęcia. Człowiek ma wiele odsłon, osłon, skór, warstw. Jak dobrze znamy nasz gatunek, siebie, nasze skóry i warstwy? 
       Przedstawienie składa się z krótkich etiud. Każda z nich dotyczy człowieka, jego natury, albo tej natury bolesnego braku. Kilka momentów z życia ludzkości. Tej ludzkości na skalę światową i tej na skalę dwóch osób siedzących nad ranem przy stole ze śladami po kawie. Kilka słów o ludziach przez l duże i małe. O ludziach, których pamiętamy bo rozbili atom i o takich, którzy rozbili nasz ulubiony kubek w kropki. Czasami pochylamy się nad człowiekiem, który krzyczy z bólu, ze strachu, potrzeby czułości, a czasami pochylamy się żeby zawiązać buta, albo przenieść ślimaka na drugą stronę jezdni. Krótka forma teatralna o nas samych. O szkłowieku tańczącym w naszych żyłach, drapiącym w płucach i szeleszczącym pod powiekami. 
       "Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." Albert Einstein
      
       Skład Teatru Rajstopy: Zuza Polkowska, Noemi Julia Wrzos, Aleksandra Piech, Magdalena Jabłońska, Michał Ostrowski.
      
Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)