UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ratujmy małe kina

- Małe kina nie mogą zniknąć z polskiej mapy kulturalnej - uważają organizatorzy 17. Forum Wokół Kina, które zakończy się dziś w Elblągu.

W Forum bierze udział 300 dystrybutorów filmów, właścicieli małych kin, przedstawicieli ośrodków kultury, przy których takie kina działają, oraz operatorów mulipleksów. Jak twierdzą uczestnicy Forum m.in. właśnie z powodu inwazji mulipleksów, w Polsce dziś działa tylko 1/4 kin, istniejących na początku lat dziewięćdziesiątych. Także w Elblągu trwa budowa kina wielosalowego.
     Dziś odbędzie się otwarta debata panelowa pod tytułem "Małe kina - zmierzch czy nowy początek?" Jak mówi Adam Zielonka z Centrum Kultury "Światowid", weźmie w niej udział m.in. inicjator akcji "Ratujmy małe kina" - Jerzy Armata z oddziału "Gazety Wyborczej" w Krakowie, aktor Jan Nowicki i prezes stowarzyszenia multikin "Nowe Kina Polskie" Paweł Wachnik.
     - Myślimy, że damy początek szerszej akcji, która nie powinna się skończyć tylko na tym panelu - wyjaśnia Zielonka. - Mamy już zaproszenie do stworzenia strony internetowej, która będzie miejscem wymiany doświadczeń i przekazywania sobie nawzajem bieżących informacji w kwestii małych kin.
     Adam Zielonka dodaje, że małe kina trzeba chronić, bo zwłaszcza w mniejszych miejscowościach są to często ostatnie centra kultury.
     - Małe kina bardzo łatwo jest pozamykać, ale odbudować to, co zostanie zniszczone, będzie bardzo trudno lub niemożliwe - uważa Adam Zielonka. - Być może los tych małych kin przesądzony z powodu zmian kulturowych, jakie następują w naszym społeczeństwie, ale na pewno nie można pogodzić się z tym, że pozostaną same tylko multikina, bo ja sam i widownia DKF-u, który prowadzę, niewiele znajdzie dla siebie w ofercie multikina. Dla takiej publiczności muszą istnieć kina, które będą prezentowały ambitniejszy program. Debata rozpocznie się o godz. 17.00.
     
     
     Inne publikacje portElu na temat "Forum Wokół Fina"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama