UWAGA!

Reich

 Elbląg, Boguś, jak zwykle z giwerą
Boguś, jak zwykle z giwerą

Lato 1997. Na niemiecko-polskiej granicy staje mercedes 500 SL. W środku siedzi dwóch mężczyzn około czterdziestki. Wyglądają na niemieckich seksturystów, pragnących zakosztować polskich dziewcząt. Czy są nimi w istocie?

Już wkrótce przekonają się o tym trójmiejscy gangsterzy, próbujący ukraść im samochód. Alex i Andre przyjechali do Polski na urlop, ale i do pracy: trzeba odzyskać zagarnięty przez polskich mafiosów towar i ukarać winnych. Ale dla obu wyjazd do Polski to powrót w rodzinne strony. Pojawiają się sentymenty, na jakie nie ma zazwyczaj miejsca w ich profesji. Podobnie jak nie ma miejsca na zmęczenie i miłość - nawet gdyby było to pierwsze szczere uczucie w życiu.
     ITI Cinema przedstawia REICH - nowy film według scenariusza i w reżyserii Władysława Pasikowskiego ze zdjęciami Pawła Edelmana, muzyką Marcina Pospieszalskiego i piosenkami Tomasza Lipińskiego. Autorem scenografii jest Sławomir Witczak, kostiumy zaprojektowała Iwona Perlińska, nad montażem pracowała Wanda Zeman. Film powstał bez finansowego udziału państwowej kinematografii jako wspólne przedsięwzięciem Figaro Film Production, Telewizji TVN, ITI Cinema, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Alex Entertainment, Inter Commerce i Vanarco. Dystrybutorem będzie ITI Cinema, przewidywana premiera w marcu (wiosną) 2001 roku.
     
     Tytuł oryginalny : Reich
     Produkcja : Polska
     Rok produkcji : 2001
     Data premiery : 2001-02-09
     Reżyseria :Władysław Pasikowski
     Aktorzy : Mirosław Baka, Bogusław Linda, Aleksandra Nieśpielak.
M (na podst. inf. dystrybutora)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • znowu macho Boguś Linda?
  • ten film jest beznadziejny i choć ma dobrš obsadę to myœlałam , że zasnę na nim w kinie . moim zdaniem to kompletny niewypał !!!!!!!! i wogóle co to za tytuł?! REICH-poolskie filmy powinny mieć polskie tytuły!!!!!!!
Reklama