UWAGA!

Repertuar oscarowy w Światowidzie. Co było, a co będzie?

 Repertuar oscarowy w Światowidzie. Co było, a co będzie?

Już niedługo, bo 28 lutego w Dolby Teatre Hollywood, odbędzie się 88. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2015. W kinie Światowid można było obejrzeć większość nominowanych do Oscarów 2016 filmów, ale pula jeszcze się nie wyczerpała. Już dziś na ekrany kina wejdzie nominowany w 4 kategoriach „Pokój”.

Jakie filmy, nominowane do Oscara 2016, można było obejrzeć?
       Kino Światowid to jedne z nielicznych lokalnych kin w Polsce, działające nieprzerwanie od około 1963 roku. Repertuar dobierany jest zawsze starannie i przede wszystkim z myślą o odbiorcach. Z tego powodu nigdy nie zdarzyło się, by w elbląskim kinie zabrakło filmów oscarowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród elbląskiej publiczności. Nie inaczej było w tym roku. Dzięki temu widzowie mogli obejrzeć m.in. obrazy, które mają największą szansę na otrzymanie nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Były to: „Zjawa” z Leonardem DiCaprio w roli głównej (aż 12 nominacji!), „Mad Max: Na drodze gniewu” (10 nominacji) oraz „Marsjanin” (7 nominacji). Oprócz nich w Kinie Światowid, z puli wytypowanych do Oscara 2016, wyświetlane były następujące tytuły: „Spotlight”, „Creed. Narodziny legendy”, „Nienawistna ósemka”, „W głowie się nie mieści”, „Baranek Shaun”, „Syn Szawła”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Kopciuszek”, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Młodość”, „Spectre” oraz „Scena ciszy”.
       Na premiery, jakich filmów nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej za rok 2015, jeszcze czekamy?
       To za nami, a co przed nami? Dwa intymne obrazy. Film reklamowany przez dystrybutora, jako „niezwykła opowieść o wielkiej miłości matki i dziecka, która daje moc stworzenia własnego świata”. Od 26 lutego do 10 marca Kino Światowid zaprasza na „Pokój”. Film nominowany jest w aż 4 kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany. W niedalekiej przyszłości, bo 31 marca o godz. 19, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka, zaprezentowany zostanie, walczący o nagrodę za najlepszą żeńską rolę pierwszoplanową, film „45 lat”. Będzie to, jak twierdzi dystrybutor: "Subtelny dramat na dwoje wybitnych, doświadczonych aktorów (...) z czułością wcielających się w bohaterów".
       Jakie jeszcze, nie wyświetlane a nominowane filmy, pojawią się na ekranie Światowida? Wszystko zależy od wyników głosowania Amerykańskiej Akademii Filmowej.
      
       Autor: Joanna Niewiadomska, Kino Światowid
      
      
Joanna Niewiadomska, kino Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • nie rozumiem sensu ostatniego zdania - "Wszystko zależy wyników głosowania Amerykańskiej Akademii Filmowej. " Repertuar kina ustala akademia? O co chodzi?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    AlPaKino(2016-02-26)