UWAGA!

Repliki: Płynące wieżowce

Elbląg, Repliki: Płynące wieżowce

Wysmakowana wizualnie opowieść o trudnej miłości, która poruszyła festiwalową publiczność na całym świecie i zebrała owacje na stojąco. „Płynące wieżowce” w kinie Światowid 13 września o godz. 19 w ramach elbląskich Replik Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Film Tomasza Wasilewskiego to opowieść o młodym chłopaku, jego życiu rodzinnym i emocjonalnym, w które nagle wkrada się zamęt. W codzienności głównego bohatera – Kuby (Mateusz Banasiuk) ogromną rolę odgrywają relacje z dwiema kobietami – matką (Katarzyna Herman) oraz dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Związek Sylwii i Kuby wydaje się szczęśliwy i bardzo stabilny. Chłopak nie może również narzekać na brak satysfakcji w innych dziedzinach – studiuje na AWF-ie, trenuje pływanie i jest bardzo dobrze rokującym zawodnikiem. W poukładane życie chłopaka nagle wdziera się niepewność – przypadkowo poznaje Michała (Bartosz Gelner), który coraz bardziej zaczyna go fascynować. Więź między młodymi mężczyznami staje się coraz silniejsza. Kuba jest przerażony własnymi uczuciami
       Mimo, że film „Płynące wieżowce” porusza kontrowersyjny temat, to nie jest to narracja służąca wzbudzeniu skandalu, a uniwersalna historia o miłości, samoakceptacji, wyborach, dojrzewaniu.
      
       Wyrafinowane zdjęcia, płynność narracyjna, pełnokrwiste postacie, sceny pozbawione patosu, niby z życia wzięte, a znaczące coś więcej, pokaźniejsze niż ich powierzchowny przekaz. Wchodząc w świat tego filmu, czujemy się, jakbyśmy wchodzili do domu znajomych. Przyjaźnimy się z nimi latami, ale wciąż tak naprawdę niewiele o nich wiemy – Urszula Lipińska, stopklatka.pl
      
       Scenariusz i reżyseria: Tomasz Wasilewski, czas trwania: 1 godz. 25 min., gatunek: dramat, produkcja: Polska. Opis: dystrybutor filmu.
      
      
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama