UWAGA!

Rycerz Blaszka. Pogromca smoków w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Sir Blaszka, najweselszy rycerz królestwa Zardzezii, pada ofiarą spisku złego księcia. Niesłusznie oskarżony o kradzież, zostaje pozbawiony zamku, tytułu i wygnany. Jedynym sposobem na odzyskanie honoru jest pokonanie smoka. Najnowsza animacja „Rycerz Blaszka. Pogromca smoków” w kinie „Światowid” od najbliższego piątku, 6 września.

Blaszka i jego przyjaciele – waleczny smoczek Koks oraz wierny koń mechaniczny Czoper – ruszają w pełną przygód wyprawę na koniec świata. Razem przyjdzie im stanąć do walki z dwugłowym potworem, a nie będzie to łatwa misja, bo ziejąca ogniem dwugłowa poczwara zamieszkuje ciemną pieczarę na dnie starej kopalni. Ocalą piękną księżniczkę Bo i powstrzymają księcia, który uwięził dobrego króla Zardzezii.
       Rycerz Blaszka to jeden z ulubionych bohaterów naszych zachodnich sąsiadów. Od 1994 roku w Niemczech wydano 11 książek rozgrywających się w królestwie Zardzezii, a musical, który powstał w oparciu o piosenki, towarzyszące promocji powieści, bił rekordy popularności. Teraz przyszedł czas na animację.
       Po zdobyciu serc europejskich widzów, przebojowy „Rycerz Blaszka. Pogromca smoków” zmierza na nasze ekrany. W tytułowej roli niezłomnego woja, co nie lęka się przygód i korozji, wystąpił Jacek Braciak. Aktora, którego głos słyszeliśmy ostatnio w produkcjach Disneya „Oz Wielki i Potężny” i „Merida Waleczna”, wsparły dzielnie gwiazdy „Rancza” - Artur Barciś i Cezary Żak, obdarzając swymi głosami i talentem komicznym dwie głowy… jednego smoka Popiołka. Poza nimi w obsadzie „Blaszki” brylować będą m.in. etatowy czarny charakter polskiego kina Janusz Chabior w roli złodziejaszka Boba oraz dubbingowy specjalista do zadań specjalnych i misji pozornie niemożliwych Jarosław Boberek, jako smoczek Koks. Obsadę filmu dopełnia znana z hitów „Mulan” i „Ralph Demolka” Jolanta Fraszyńska w roli dzielnej Bożenki, znanej jako Bo - pierwszej damy dworu rycerza Blaszki.
      
       Film „Rycerz Blaszka. Pogromca smoków” w kinie „Światowid” od 6 do 19 września. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Thomas Bodenstein, Hubert Weiland, Nina Wels
       Scenariusz: Mark Slater, Gabriele Walther
       Obsada: Jacek Braciak, Jolanta Fraszyńska, Jarosław Boberek, Artur Barciś, Cezary Żak
       Produkcja: Niemcy, 2013
       Czas: 85 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)