UWAGA!

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

Elbląg, Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

Nowatorsko zrealizowana, poruszająca opowieść o losach ludzi biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” od piątku 13 września w Kinie „Światowid”.

Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim dramatyczne dni walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.
       W filmie Dobrowolskiego zostały wykorzystane nieznane dotąd materiały archiwalne, nakręcone podczas Powstania, które niezwykle sugestywnie obrazują dramat tamtych dni.
       Oprócz zawodowych aktorów w filmie udział wzięli prawdziwi uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz „Wilku” (Robert Darkowski) i „Bilon” (Maciej Bilka), raperzy znani z popularnych grup hip-hopowych Molesta Ewenement i Hemp Gru. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” promują dwa utwory – tytułowy: „Sierpniowe niebo” w wykonaniu Bilona oraz „63 dni chwały” hip-hopowej grupy Hemp Gru z gościnnym udziałem Jurasa i Ras Luty.
      
       Scenariusz i reżyseria: Irek Dobrowolski
       Obsada: Krzysztof Kolberger, Anna Nehrebecka, Anna Romantowska, Jerzy Nowak, Łukasz Konopka
       Produkcja: Polska, 2013
       Czas: 75 min
      
       Film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” w kinie „Światowid” od 13 do 26 września. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie. Szczegółowy repertuar.
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama