UWAGA!

Sklep dla samobójców

Sklep dla samobójców

Przewrotna komedia o rodzinnym sklepie z asortymentem dla samobójców, w której usłyszymy plejadę gwiazd i niekwestionowanych mistrzów w rozśmieszaniu polskiego widza. Dubbingują m.in. gwiazdy kabaretów Ani Mru Mru, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Neo-Nówki oraz znani z telewizji: Czesław Mozil, Magdalena Kumorek, Wojciech Mecwaldowski i Michał Figurski. „Sklep dla samobójców” w kinie „Światowid” od najbliższego piątku, 9 sierpnia.

Mishima (Michał Wójcik) i jego żona Lukrecja (Joanna Kołaczkowska) prowadzą wyjątkowy sklep – z artykułami dla samobójców. W mieście tak szarym i smutnym, że wszyscy marzą o tym, by jak najszybciej zakończyć swój żywot, sklepik rodziny Tuvache okazuje się wyjątkowo trafnym przedsięwzięciem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od wymyślnych trucizn, specjalnie ostrzonych żyletek i samurajskich mieczy po zwykłą konopną linę. W fachowej obsłudze klientów pomagają dzieci właścicieli – Marynia (Magdalena Kumorek) i Wincek (Wojciech Mecwaldowski). Profesjonalna porada i bogactwo asortymentu gwarantują całkowity brak stałych klientów. Interes kwitnie, aż do dnia narodzin trzeciego potomka, który ku utrapieniu całej rodziny uśmiecha się. Gorzej! Jego zaraźliwy optymizm sprawia, że ze sklepu coraz częściej wychodzi się, widząc jasną stronę życia.
       Poziom absurdu i dowcipu w dialogach i piosenkach stworzyli razem: twórca bijącej rekordy popularności serii „Włatcy Móch” – Bartek Kędzierski oraz guru polskich tekściarzy kabaretowych - Władysław Sikora – twórca legendarnego kabaretu Potem.
       „Sklep dla samobójców” w kinie Światowid od 9 do 22 sierpnia. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie. Szczegółowy repertuar tutaj.
      
       Reżyseria i scenariusz: Patrice Leconte
      
       Produkcja: Belgia, Francja, Kanada
      
       Gatunek: animacja, komedia, musical
      
       Czas trwania: 79 min
      
       Opis: dystrybutor filmu
      
      
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)