UWAGA!

Skrzypek na dachu u Sewruka

 Elbląg, Na Dużej Scenie teatru 12 listopada odbędzie się premiera musicalu wszechczasów
Na Dużej Scenie teatru 12 listopada odbędzie się premiera musicalu wszechczasów (fot. AD)

W teatrze im. Aleksandra Sewruka trwają próby do musicalu "Skrzypek na dachu" w reżyserii Artura Hofmana. Premiera 12 listopada. Będzie to również pierwsza prezentacja zmodernizowanej i nowoczesnej Dużej Sceny.

"Skrzypek na dachu" to roztańczony i pełen wzruszających pieśni musical opowiadający historię żydowskiego mleczarza Tewjego, którego zrzędliwa, acz kochająca żona obdarowała pięcioma córkami. Rodzina wiedzie ubogie życie w małej Anatewce w carskiej Rosji, do której nieubłaganie zaczyna wkraczać tak zwana wielka historia, przynosząc kolejne represje wobec żydowskich obywateli. Na tle tych wielkich wydarzeń Tewje boryka się z codziennymi kłopotami i z wyborem między poszanowaniem żydowskiej wiary a szczęściem córek, które miłość przedkładają nad nakazy tradycji.
       Musical "Skrzypek na dachu" to arcydzieło gatunku. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze walorom libretta, które pieczołowicie odtwarza atmosferę i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku. Skrzypek na dachu jest także obrazem przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Na tym tle rozgrywa się historia rodziny Tewjego-mleczarza i dramat całej wioski.
       Premiera musicalu będzie pierwszą prezentacją nowej Dużej Sceny.
       - Zgodnie z zapowiedziami stało się to, na co wszyscy czekaliśmy od dawna. Po wcześniej wyremontowanej widowni przyszedł czas na remont Dużej Sceny - informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy teatru. - Wymienione zostały deski podłogi, cała instalacja elektryczna, mechanizm sceny obrotowej, nowe zapadnie pneumatyczne, oświetlenie. Tym samym zwiększy się nie tylko komfort pracy zespołu aktorskiego oraz technicznego, ale również komfort odbioru sztuk przez naszą publiczność. Pierwszym, nowym tytułem wystawionym na nowej scenie będzie właśnie "Skrzypek na dachu" dla uświetnienia jubileuszu 35. lecia Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i 62. rocznicy istnienia zawodowej sceny w powojennym Elblągu.
       Tylko do końca roku 2011 można rezerwować bilety na spektakl w cenach promocyjnych po 30 i 35 złotych. Zapraszamy do Kasy Teatru.
      
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama