UWAGA!

Sobotnie kino - zabawa i edukacja

 
kadr z filmu Mysz pies i Tato,
kadr z filmu Mysz pies i Tato, fot. nadesłana

Czy można żyć, nie podejmując ryzyka? Pełna emocji historia o dziewczynce pragnącej uchronić swojego tatę przed niebezpieczeństwem. Na kolejne spotkanie z filmem, który nie tylko bawi, ale również uczy zaprasza w najbliższą sobotę, 19 października kino „Światowid”.

W najbliższą sobotę o godz. 11 odbędzie się projekcja filmu „Mysz, pies i Tato” w reż. Nicole van Kilsdonk. To film o 9-letniej Kiek i jej ojcu. On jest lekarzem, pomaga ludziom na terenach objętych wojną. Kiedy wyjeżdża na kolejną misję, Kiek bardzo się o niego martwi. Na szczęście poznaje rachunek prawdopodobieństwa. Ani ona, ani jej najlepsze przyjaciółka nie znają nikogo, kto jednocześnie miałby martwą mysz, martwego psa oraz martwego tatę. Wystarczy znaleźć mysz i psa, a to znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty.
       Film został uznany Najlepszym Duńskim Filmem Roku na Festiwalu Cinekid w Amsterdamie 2011. Ponadto znalazł się w programach festiwali, m.in. w Berlinie 2012, Wiedniu 2012, Tallinnie 2012 i Seattle 2013.
       Pokazowi będzie towarzyszył warsztat o poskramianiu trudnych emocji, który poprowadzi psycholog Marta Słoniecka-Piotrowska. Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku 8-10 lat.
      
       Organizatorom projektu przyświecała idea wspierania dzieci w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych, takich jak świadomość siebie i innych, kontrola własnego nastroju, empatia, czy zarządzanie relacjami. Polski system edukacji nie obejmuje społeczno-emocjonalnego treningu, delegując to zadanie całkowicie na rodziców. „Mój przyjaciel film” to ogólnopolski projekt pomyślany jako próba wyrównania tego deficytu.
      
       Uwaga: na pokazy filmów nie ma zapisów, obowiązują jednak zapisy na warsztaty. Zgłoszenia należy przesyłać na adres kino@swiatowid.elblag.pl. Czas trwania każdego spotkania (film + warsztaty) to około 3 godziny. Osoby zainteresowane warsztatami zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pod nr (55) 611 20 56. Bilety do nabycia w kasie kina, w godzinach jej otwarcia. Cena biletu do kina - 8 zł. Cena biletu i warsztatu dla jednego dziecka - 20 zł.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)