UWAGA!

Spielberg i Szekspir w Multikinie

 
Elbląg, Spielberg i Szekspir w Multikinie

Już 27 listopada w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: thriller „Most szpiegów” Stevena Spielberga z Tomem Hanksem, ponadczasowego „Makbeta” z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych oraz pierwszy biograficzny film fabularny o Papieżu Franciszku „Franciszek”.

„Most szpiegów” to najnowszy film Stevena Spielberga („Szeregowiec Ryan”). Współautorami scenariusza są Ethan i Joel Coen („Fargo”). Lata 50. XX wieku, początkowy etap zimnej wojny. Kiedy FBI aresztuje Rudolfa Abla (Mark Rylance), sowieckiego agenta mieszkającego w Nowym Jorku, w narodzie narastają strach i paranoja. Mężczyzna, którego oskarżono o wysyłanie zakodowanych wiadomości do Związku Radzieckiego, odmawia współpracy, trafia do aresztu i czeka na proces. Rząd zwraca się do Jamesa Donovana (Tom Hanks) - byłego oskarżyciela w procesach norymberskich, nie mającego jednak doświadczenia w sprawach o szpiegostwo. Czy poradzi sobie jako obrońca Abla? Podjęcie się tak głośnej sprawy sprawi, że stanie się osobą publiczną i narazi na krytykę nie tylko siebie, ale też swoją rodzinę.
      
       Producenci „Jak zostać królem” przedstawiają ponadczasową opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi (Michael Fassbender) świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet (Marion Cotillard). Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem. „Chcieliśmy podkreślić, że główne postaci funkcjonują w obrębie społeczności”, mówi producent filmu Iain Canning. „Mocniej rozwinęliśmy temat rzeczywistości, w której żyją Lady Makbet i jej mąż, chcąc pokazać, że są oni wytworem konkretnego świata, na który także wpływają. Z tym, że odkrywamy ten świat ze znacznie nowocześniejszej filmowej perspektywy”.
      
       Pierwszy biograficzny film fabularny o Papieżu Franciszku. Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą przyszły Papież będzie zadziwiał wiernych. W filmie „Franciszek”, argentyńsko- hiszpańskiej koprodukcji, patrzymy na Ojca Jorge, jak zawsze chciał być nazywany, właśnie oczami Any. Przyglądamy się jego zmaganiom z nadużyciami dyktatury, jego pracy w slumsach, walce z prostytucją, niewolnictwem, handlem narkotykami i korupcją we wszystkich wymiarach.
      
       Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.
      
       O filmie „Most szpiegów”
       Reżyseria: Steven Spielberg
       Scenariusz: Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen
       Obsada:
       Tom Hanks - James B. Donovan
       Mark Rylance - Rudolf Abel
       Amy Ryan - Mary Donovan
       Alan Alda - Thomas Watters Jr.
       Scott Shepherd - Hoffman
       Sebastian Koch - Wolfgang Vogel
       Austin Stowell - Francis Gary Powers
       Billy Magnussen - Doug Forrester
      
       O filmie „Makbet”
       Reżyseria: Justin Kurzel
       Scenariusz: Jacob Koskoff, Todd Louiso, Michael Lesslie
       Obsada:
       Michael Fassbender - Makbet
       Marion Cotillard - Lady Makbet
       Sean Harris - Makduff
       Elizabeth Debicki - Lady Makduff
       David Thewlis - Duncan
       Jack Reynor - Malcolm
       Paddy Considine - Banko
       David Hayman - Lennox
      
       O filmie „Franciszek”
       Reżyseria: Beda Docampo Feijóo
       Scenariusz: Cesar Gomez Copello, Beda Docampo Feijóo
       Obsada:
       Darío Grandinetti - Jorge Mario Bergoglio
       Silvia Abascal - Ana
       Carlos Hipólito - Marcos
       Emilio Gutiérrez Caba
       Leticia Brédice - Cecilia
       Laura Novoa
       Leonor Manso - Abuela Rosa
       Jorge Marrale - José
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama