UWAGA!

Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim

Elbląg, Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim

Tomasz Tomaszewski, jeden z najlepszych polskich fotografów, będzie gościem Kina „Światowid”. Pretekstem do spotkania jest „Czarna skrzynka”– film dokumentalny o Tomaszewskim w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie są do odbioru w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Uwaga, ilość miejsc ograniczona.
       Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim odbędzie się w piątek 27 września o godz. 20 w ramach pierwszego, powakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Nie zabraknie również reżysera „Czarnej skrzynki” Krzysztofa Kowalskiego oraz pozostałych twórców filmu. Całość poprowadzi Miłosz Kulawiak, organizator Elbląskich Spacerów Fotograficznych.
       – Z propozycją organizacji projekcji filmu „Czarna skrzynka” zwrócili się do nas elbląscy miłośnicy fotografii. Spodobał nam się ten pomysł, zwłaszcza gdy udało się namówić na spotkanie bohatera i twórców filmu – mówi Aleksandra Bielska ze „Światowida”.
      
       Czarna skrzynka
      
Film „Czarna skrzynka” pokazuje dramatyczną historię człowieka, którego pragnienie wolności, niezwykły upór i chęć do walki z komunistycznym systemem zaprowadziła na szczyty światowej fotografii. Jest to opowieść o Tomaszu Tomaszewskim – niezłomnym człowieku, który z wielką determinacją, z aparatem w ręku, walczył o wolną Polskę. W filmie oglądamy archiwalne, nigdzie wcześniej nie publikowane materiały dotyczące grudnia 1970 roku w Polsce, stanu wojennego, więzionego Lecha Wałęsy czy Danuty Wałęsy z dzieckiem w oknie przed zgromadzonym tłumem tuż po ceremonii chrztu. Dzięki rozmowom z Tomaszewskim poznajemy kulisy tych wydarzeń.
      
       Po ponad dwudziestu latach pracy dla „National Geographic” i wielu podróżach po świecie Tomaszewski wrócił do Polski – kraju, który, jak sam mówi, interesuje go najbardziej. W filmie dzieli się swoją wiedzą i pasją i opowiada historię swojego życia, które w całości poświęcił walce o najważniejsze ludzkie wartości.
      
       Projekcja filmu „Czarna skrzynka” w Kinie „Światowid” 27 września, godz. 20. Wstęp wolny – na bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie CSE „Światowid”.
      
      
Karolina Śluz, CSE „Światowid”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama