UWAGA!

Sputnik gotowy do odlotu

 kadr z filmu "Pragnienie",
kadr z filmu "Pragnienie", fot. nadesłana

Ostatni z filmów pokazywanych w ramach tegorocznego Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik  to „Pragnienie”. Prezentowany w sekcji konkursowej Festiwalu opowiada o Kosti, który powrócił z wojny w Czeczenii i szuka sensu w życiu. „Pragnienie” w kinie „Światowid” w piątek, 29 listopada.

Kostia jest młodym człowiekiem, którego życie rozpadło się na dwie części - przed i po wojnie w Czeczenii. Nie tylko sama wojna zmieniła mu życie. W czasie ostatniej akcji zapala się jego czołg. Koledzy wyciągają go, a lekarze ratują mu życie. Po długim leczeniu wraca do domu. Zamyka się w małym mieszkanku, gasi swoje pragnienie wódką i rysowaniem. Nie kontaktuje się z przyjaciółmi, ani z rodziną. Kostia boi się świata zewnętrznego, tak samo jak ten świat boi się jego. Jedyną osobą, która nie zauważa jego inności jest 5-letni syn sąsiadki. Kostia jako bajki na dobranoc opowiada mu historie ze swojego życia - o zdradzie ojca, przemocy ojczyma i o dyrektorze szkoły, który pił wódkę jak wodę i jako pierwszy zauważył niezwykły artystyczny talent Kostii do rysowania. Zniknięcie dawnego przyjaciela i towarzysza broni uruchamia w Kostii mechanizm, który pozwala mu wrócić do życia.
       Film to adaptacja powieści Andrieja Giełasimowa "Pragnienie".
       Obsada: Mihaił Grubow, Roman Kurcyn, Siergiej Ławygin, Anna Banszczykowa, Aleksiej Guskow, Galina Bokaszewskaja, Jelena Morozowa, Swietłana Smirnowa-Marcinkiewicz, Oleg Kulikowicz, Igor Lach.
      
       29.11 (piątek) godz. 20. „Pragnienie”, reż. D. Tjurin, 2013, 102 min. Wszystkie filmy w ramach Festiwalu Sputnik grane są w sali kameralnej. Cena biletu: 10 złotych.
       Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)