UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sputnik nad Elblągiem

Elbląg, Sputnik nad Elblągiem

Pod znakiem rosyjskich filmów upłynie najbliższy weekend (28 – 30 listopada) w Kinie Światowid. Współczesne, doceniane, zrealizowane przez młodych twórców filmy naszych sąsiadów pokażemy podczas Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik. Gościem specjalnym elbląskiego Sputnika będzie dr Wanda Stec z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UG.

Sputnik już od ośmiu lat prezentuje najbardziej znaczące dzieł rosyjskiej sztuki filmowej, dzieła twórców już uznanych, jak i dopiero wchodzących na scenę. Pokazy festiwalowe odbywają się w Warszawie oraz w wybranych innych miastach Polski jako tzw. repliki. W elbląskim kinie festiwal pojawi się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka.
       Już 28 listopada w Kinie Światowid będzie można obejrzeć dramat p. „Geograf przepił globus”, który opowiada o młodym biologu Wiktorze Służkinie. Z powodu braku pieniędzy, zatrudnia się on jako nauczyciel geografii w zwykłej permskiej szkole. Walczy ze swoimi uczniami, by potem się z nimi zaprzyjaźnić, wchodzi w konflikt z dyrekcją szkoły, organizuje swoim podopiecznym wycieczkę – spływ po rzece. Pije także wino z przyjaciółmi, próbuje dogadać się z żoną, odprowadza swoją córeczkę do przedszkola. Po prostu żyje…
       Kolejny dzień, to kolejny film – „Opowieści”. Opowiada on o młodym pisarzu, którego rękopis trafia do agencji literackiej. W zagadkowy sposób zaczyna on mieć wpływ na samych pracowników oraz na wszystkich, którzy przypadkowo otwierają rękopis. Opisane historie zaczynają dziać się w rzeczywistości, a ich postaciami stają się bohaterowie filmu. Film składa się z czterech nowel przyjmujących różne formy: absurdalnej komedii, satyry społecznej, thrillera i melodramatu.
       Ostatniego dnia elbląskiego Sputnika (30 listopada) będzie można obejrzeć thriller „Metro”. Akcja filmu rozgrywa się w Moskwie, gdzie ze względu na liczną ilości nowych, dużych budynków w centrum, tunel metra, wybudowany w 1935 roku, zaczyna nie wytrzymywać obciążeń...
      
       Każdego dnia seanse będą rozpoczynały się o godz. 20. Krótkie wprowadzenie do każdego filmu, o kulturze i zwyczajach Rosjan, a także o twórcach filmu przedstawi dr Wanda Stec z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
      
       Ceny biletów 14 i 12 zł (ulgowy).
       Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem:
       Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama