UWAGA!

Sputnik: Norweg

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Komedia reżyserki Alony Zwancowej o mężczyźnie, który drogi do lepszego życia szuka przez małżeństwo z Norweżką. W sobotę, 28 listopada w ramach Replik Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w kinie Światowid film „Norweg”.

Moskwianin Kiriłłow niespodziewanie dowiaduje się, że ma objąć stanowisko kierownika firmy sprzątającej, w której pracują wyłącznie migrantki z Azji. Sytuację komplikuje fakt, że Kiriłłow planuje przeprowadzić się na stałe do Norwegii i czeka na swoją norweską narzeczoną, która ma go odwiedzić w Moskwie. Przyszła żona Kiriłłowa to typowa Europejka, bezwarunkowo wierząca w zasady wolności i tolerancji, dlatego jest on przerażony samą myślą o tym, że jego narzeczona mogłaby się dowiedzieć o wyzysku „kobiet ze Wschodu”. Stara się, jak może, żeby ukryć przed nią istnienie „haremu”…
       Film w 2015 r. w Rosji był wielokrotnie nagradzany, m.in. 23. Festiwal Kina Rosyjskiego „Okno na Europę” – 2. Miejsce w konkursie publiczności; Nagroda Kongresu Mediów „Związek Dziennikarzy” – „Za scenariusz”; specjalna nagroda jury dla aktorki Rozy Chajrullinej 2015 – nagroda publiczności na 23. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Południki Pacyfiku”, Władywostok.
      
       Scenariusz i reżyseria: Alona Zwancowa
       Obsada: Jewgienij Mironow, Severija Janušauskaitė, Dmitrij Marianow, Ksenia Rappoport
       Produkcja: Rosja 2015
       Czas: 108 min
      
       Film „Norweg” w ramach Replik Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w sobotę, 28 listopada o godz. 18. Cena biletu: 14 zł.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...