UWAGA!

Światowid zaprasza na "Gejszę"

 Światowid zaprasza na "Gejszę"

- Marta Żmuda-Trzebiatowska, Agnieszka Więdłocha i Marian Dziędziel w filmie, w którym obrazy nocnego miasta, stylowych samochodów i intrygujących kobiet przeplatają się ze scenami okrucieństwa, ludzkiego upadku i bezsilności. "Gejsza" w kinie Światowid od 8 do 21 kwietnia.

Podczas pobytu w więzieniu Kolos ma tylko jednego gościa: piękną Velvet, która po wejściu do pokoju widzeń zaczyna... zdejmować z siebie ubranie. Okazuje się, że jest „prezentem” od Igora, właściciela nocnego klubu Gejsza, w którym Kolos pracował jako ochroniarz i do którego wraca po odbyciu kary. Tam zauważa go i docenia Hajs, szef lokalnej mafii. Milczący, opanowany i bezwzględny Kolos szybko staje się jednym z jego najbardziej zaufanych ludzi. Zyskuje też oddaną miłość Velvet, którą jednak odrzuca, kiedy w jego życiu pojawia się nowa kobieta. Maja jest rehabilitantką jego niepełnosprawnego brata, z którym Kolos od dawna nie miał kontaktu. Zainteresowany nią mężczyzna decyduje się na spotkanie z bratem – i powoli odkrywa łączącą ich więź. Zaczyna tęsknić do innego życia – z dala od przestępczego półświatka. Ale mafia niechętnie rezygnuje ze swoich ludzi. I wyznacza wysoką cenę za ich szczęście.
       Kilka lat temu, podczas pracy nad innym scenariuszem, spotykałem się z osadzonymi, w jednym z najcięższych więzień w kraju. Z historii przez nich opowiedzianych dałoby się zrobić kilka filmów. Życie pisze nieprawdopodobne scenariusze. W „Gejszy” chciałem pokazać świat z ich perspektywy, łącząc go z osobistymi doświadczeniami i zrobić z tego kino neo-noir - mówi reżyser filmu, Radosław Markiewicz.
       reżyseria: Radosław Markiewicz
       scenariusz: Piotr Owcarz, Radosław Markiewicz
       gatunek: dramat, sensacyjny
       czas trwania: 90 minut
       produkcja: Polska
       opis: dystrybutor filmu
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...