[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szekspir na wesoło

2010-02-08
Aktualizowany 2010-02-12 21:28
Elbląg, Scena ze spektaklu (Leszek Andrzej Czerwiński i Marcin Tomasik)
Scena ze spektaklu (Leszek Andrzej Czerwiński i Marcin Tomasik) (fot. rp)

„Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji” to propozycja znakomitej zabawy na zimowy wieczór. Aktorzy prezentują „na wyrywki” najsłynniejsze dialogi i monologi z dzieł słynnego Anglika. Czynią to w sposób przekomiczny, bawią się słowem, formą, mają też ekstra zadania dla widzów. Warto więc wybrać się w niedzielę 14 lutego do elbląskiego teatru. Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie o godz. 17 i 19.30.

Na pomysł zagrania Szekspira w skondensowanej do jednego przedstawienia formie wpadła piętnaście lat temu trójka Anglików - Adam Long, Daniel Singer i Jess Winfield. Przez kilka lat grali z powodzeniem „Dzieła wszystkie Szekspira" w teatrze Criterion przy Piccadilly Circus, reklamując spektakl jako „37 sztuk w 97 minut".
       Na spektakl reżyserowany przez elbląskiego aktora Lesława Ostaszkiewicza, składają się najsłynniejsze dialogi i monologi prezentowane w dowcipnej i zaskakującej formie. Cytaty, pastisz i parodie to tylko niektóre elementy teatralnej prowokacji. Aktorzy bawią publiczność streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira...
       W elbląskich „Dziełach…” brawurowo grają: Leszek Andrzej Czerwiński, Tomasz Muszyński (na zdj. niżej) i Marcin Tomasik.
       Bilety w cenie 20 zł (ulgowy), 25 zł (normalny).
      

 


      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama