UWAGA!

T2: Trainspotting w kinie Światowid

Elbląg, T2: Trainspotting w kinie Światowid

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona. Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem. "T2 Trainspotting" w kinie Światowid od 7 do 20 kwietnia.

Przed dwudziestoma laty otrzymaliśmy smutny, porażająco szczery obraz wyrzutków zamieszkujących przedmieścia Edynburga, ale tak naprawdę dostaliśmy coś więcej – panoramiczny obraz życia ludzi bez nadziei, którzy zamieszkują przedmieścia całego świata.
       Bohaterowie „Trainspotting” byli nieustraszeni, wiecznie czymś otumanieni, bezmyślni i zbuntowani. Mark Renton (Ewan McGregor) jako pierwszy postanowił zerwać z życiem wiecznego rebelianta. Nie zostawił po sobie jednak dobrego wrażenia, jak zawsze, poszło o pieniądze. Teraz wraca do miasta, w którym ma tyle samo wrogów, ilu przyjaciół. Przy czym wrogowie są bardziej zdesperowani. Czas wyrównać rachunki.
       Kim są dzisiaj ci, których brak kompasu moralnego i jakichkolwiek zasad uczynił smutną wizytówką końca ubiegłego wieku? Łatwo było pójść tu na łatwiznę, przedstawiając kolejny etap degrengolady czterdziestoletnich dziś mężczyzn albo – grając na kontrze – pokazać smutnych panów w przyciasnych garniturkach, którzy odrabiają pańszczyznę w korporacjach. Boyle’owi udało się uciec od banału, nie poszedł żadną z tych dróg. Pokazuje natomiast smutny portret „szpetnych czterdziestoletnich”, by posłużyć się cytatem z klasyka. Portret malowany grubą kreską, bez upiększeń. Nie oznacza to jednak, że film jest smutną odą do zbliżającej się starości, rozpaczliwym rozliczeniem z przeszłością i marzeniami. Nie, widzów czeka wiele zaskoczeń, niespodzianek, mnóstwo ciętego brytyjskiego humoru i porządna rozrywka. To nie jest film dla grzecznych chłopców.
       Reżyseria: Danny Boyle
       Scenariusz: John Hodge
       Obsada: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Robert Carlyle, Johnny Lee Miller
       Produkcja: Wielka Brytania, 2017
       Czas: 117 min
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama