UWAGA!

Tajemnica ojca Pio w kinie Światowid

Elbląg, Tajemnica ojca Pio w kinie Światowid

Od 6 do 19 września Kino Światowid zaprasza na film "Tajemnica ojca Pio". O św. Ojcu Pio wiele już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne?

Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
       Reżyseria: José María Zavala
       Produkcja: Hiszpania 2018
       Czas: 80 min.
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
      
Adam Krawczuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A czyj to był ojciec?
  • @Kasia49 - Tajemnicą szamana mamiącego łatwowierny lud był fenol lub inna substancja chemiczna typu kwas borowy. Rzymianie wbijali gwoździe w nadgarstki. Zakonserwowali go jak mumie lenina żeby przyciągac ludzi. i tak dalej i tak dalej. .. .szowman dla dewotów. Ciemnota i zabobon. Niesamowite rzeczy wymagają niesamowitych dowodów. Sceptycyzmu życzę.
  • @Kasia49 - to wyżej to nie miała być odpowiedź do Pani tylko tak ogólnie, w Ewangelii MAteusza 23 rozdział jest nmapisane żeby do nikogoz ludzi nie mówić Ojcze, jasno i wyraźnioe stoi tak w Ewangelii
Reklama