UWAGA!

Tajemnica Westerplatte w Światowidzie

materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Tajemnica Westerplatte – długo oczekiwany film Pawła Chochlewa, opowiadający o jednym z najbardziej znanych wydarzeń kampanii wrześniowej 1939 roku od najbliższego piątku, 15 lutego w Kinie Światowid.

„Tajemnica Westerplatte" to film o dramacie walki, o wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia, o odwiecznym sporze wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski (Michał Żebrowski) z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego (Robert Żołędziewski). Jeden nie chce skazywać swych żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi pragnie walczyć do ostatniej kropli krwi.
       Ten film, to obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, a obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. Reżyser, unikając łatwych osądów, dotknął natury bohaterstwa i wojny, sugestywnie pokazał jej nie tylko militarne, ale i psychiczne konsekwencje.
       Scenariusz i reżyseria: Paweł Chochlew. Obsada: Michał Żebrowski, Robert Żołędziewski, Przemysław Cypryański. Dramat/wojenny, Polska, 2012.
      
       Film Tajemnica Westerplatte w kinie „Światowid” od 15 do 28 lutego. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy,11 zł grupowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Na tą chałę i dziadostwo mam nadzieję, że nikt nie pójdzie - już dawno jak zaczęli robic ten film to pokazali jakie maja żałosne intencje - oczernić i poniżyc bohaterów - TUTAJ PRZEDSTAWIONE ICH NEDZNE ZAMIARY www.youtube.com I TUTAJ PODOBNIE NA PODSTAWIE SCENARIUSZA Z 2009 ROKU - po protestach mieli troche zmienić ale jesli ktoś ma zamiar w ogóle chocby coś takiego robić, to jużjest spalony na całej linii - to bezczely antypolonizm www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HISTORYK I PATRIOTA(2013-02-13)
 • nie znam detali, ale domyślam się o czym piszesz. .. to powiem może tak - pojedź sobie do jakiejś współczesnej jednostki wojskowej, popatrz sobie na tych chłopaków, ich morale, poziom IQ, i w ogóle to, czym zajmują się całe dnie. .. a potem wyobraź sobie, że nagle wybucha wojna, i te młokosy zajmują stanowiska bojowe - ciężko to sobie wyobrazić? To "historia" spisywana przez różnych ludzi domaga się nieskazitenych mitów (zależy, która strona ją spisuje). .. Swoją drogą, zastanawia mnie, czy zwrócili honor Dąbrowskiemu, tudzież jak przewija się ta postać w świetle jego powojennej "kariery". .. Rzeczywistość - jak zawsze - jest ZNACZNIE bardziej skomplikowana, niż część ludzi chce ją widzieć w UPROSZCZONEJ wersji, żeby nie przemęczać dalej umysłu, i rozsiąść się -jak zawsze- w wygodnym, ciepłym fotelu, w którym żadne niejasne fakty nie przesłaniają nam pięknego obrazu iluzji, w jakiej żyjemy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokalny Patriota(2013-02-14)
 • Filmu nie widziałem dlatego chciałbym na jego temat napisać parę słów. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawdziwy patriota(2013-02-14)
 • " Tylko świnie siedzą w kinie " !!!
 • Film bardzo dobry. Nie poniża nikogo. Przeciwnie, pokazuje słabości ludzkie które wszyscy mamy. Jest bardziej prawdziwy niż jego poprzednik. Tylko dlaczego idąc na film [ za oglądnięcie którego płacę] przez 15 minut muszę oglądać idiotyczne reklamy których mam po dziurki w nosie w TV. C. W.