UWAGA!

"Tajemniczy ogród" na festiwalu

W Warszawie odbywa się VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2004". Uczestniczą w nim także elbląscy aktorzy. Dziś festiwalowej publiczności zaprezentują musical "Tajemniczy ogród" w reżyserii Cezarego Domagały.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" jest przeglądem wybitnych, profesjonalnych i szkolnych przedstawień dla młodego widza, które powstały w różnych stronach świata i rejonach Polski. Jest niekomercyjną imprezą teatralną, miejscem spotkania ludzi sztuki z dziećmi i młodzieżą. Wśród profesjonalnych zespołów teatralnych, takich jak Teatr Syrena, Teatr Rampa, Teatr Lalek Guliwer (Warszawa), Teatr Lalek Pleciuga (Szczecin), Teatr Lalek Banialuka (Bielsko-Biała), Teatr im. Szaniawskiego (Wałbrzych) jest również elbląski Dramatyczny.
     To już drugi występ naszych aktorów na warszawskim festiwalu. W 2003 r. zaprezentowali oni "Śluby panieńskie" w reżyserii Henryka Rozena. Dziś pokażą musical "Tajemniczy ogród" w reżyserii Cezarego Domagały - barwne, pełne emocji widowisko.
     Wszyscy bohaterowie, mieszkańcy Misselthwaite Manor od początku wydają się widzom bliscy, dzięki temu, że ukazani są jako normalni ludzie, którzy wiodą spokojne życie wypełnione małymi radościami i troskami. Spokojne życie zaczyna się zmieniać gdy wśród nich pojawia się bratanica Archibalda Crevena - młodziutka Mary. Jest pełna radości, optymizmu, a to co ją łączy z pozostałymi to pragnienie doświadczania miłości. Drzemiąca w niej ciekawość świata sprawia, że udaje się jej zdobyć klucz i otworzyć bramę tajemniczego ogrodu. Swoją miłością do innych otwiera także serca najbliższych, które rozkwitają równie pięknie jak odkryty na nowo rodzinny ogród. To widowisko przepełnione muzyką Tomasza Bajerskiego nie pozwoli zapomnieć o sile, która może czynić cuda i o skarbach, jakie skrywa każde ludzkie serce.
     Czy "Tajemniczy ogród" podbije warszawską publiczność? Dowiemy się 18 września, po zakończeniu festiwalowych prezentacji.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Z pewnością musical spodoba się warszawskiej publiczności tej młodszej i straszej. Osobiście polecam, dla mnie spektakl rewelacyjny. Ludzie chodźcie do naszego Teatru - warto. Pozdrawiam cały zespół artystyczny i ,,biurokratyczno - papierkowy" Teatru Dramatycznego w Elblągu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Brutal(2004-09-16)
  • CZYŻBY ZAZDROSNA???
Reklama