UWAGA!

Teatr w kinie - „Świętoszek”

 Elbląg, Teatr w kinie - „Świętoszek”

W 2022 roku przypada 400 rocznica urodzin znakomitego mistrza komedii Moliera. Z tej okazji Kino Światowid zaprasza na niezwykłe wydarzenie. 12 kwietnia o 12:00 i 19:00 pokażemy „Świętoszka” z teatru Komedii Francuskiej. Bilety w cenie 20 i 17 złotych.

Sądziliście, że znacie Świętoszka? Reżyser, Ivo van Hove, znany Wam ze spektakli cyklu NT Live, odkrywa oryginalną wersję, ocenzurowaną w 1664 roku przez ówczesnego króla, dzień po premierze. Spektakl w tej wersji był zatem wystawiany tylko raz w historii!

Dążąc do chrześcijańskiej perfekcji, majętny Orgon przyjmuje pobożnego Tartuffe'a, by stał się duchowym przewodnikiem dla domowników. Nie mogąc oprzeć się pokusie, Tartuffe uwodzi żonę Orgona. Przyłapany, gdy wyznaje pożądanie pięknej Elmirze, jeszcze mocniej brnie w hipokryzję...

 

Autor: Moliere

Reżyseria: Ivo Van Hove

Obsada: Christophe Montenez (Świętoszek), Denis Podalydès (Orgon), Claude Mathieu (Pani Pernelle), Loïc Corbery (Cléante), Dominique Blanc (Dorine), Julien Frison (Damis), Marina Hands (Elmira)

Twórcy: Ivo van Hove (reżyseria), Jan Versweyveld (scenografia i oświetlenie), Alexandre Desplat (muzyka), An D’Huys (kostiumy)

 

Bilety na film można nabyć:

  • online
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl

Kino Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama