UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tomaszewski w kinie Światowid

Tomaszewski w kinie Światowid

Tomasz Tomaszewski, jeden z najlepszych polskich fotografów, będzie gościem kina „Światowid”. Pretekst do spotkania to „Czarna skrzynka”– film dokumentalny o Tomaszewskim w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego.

Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim odbędzie się w piątek, 27 września o godz. 20 w ramach pierwszego, powakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Nie zabraknie również reżysera filmu – Krzysztofa Kowalskiego oraz pozostałych twórców.
       - Z propozycją organizacji projekcji filmu „Czarna skrzynka” zwrócili się do nas elbląscy miłośnicy fotografii. Spodobał nam się ten pomysł, zwłaszcza gdy udało się namówić na spotkanie bohatera i reżysera filmu – mówi Aleksandra Bielska z kina Światowid.
       Pokaz filmowy będzie bezpłatny, wejściówki uprawniające do wejścia na seans dostępne będą wkrótce w kasie CSE „Światowid”. Informacja o tym pojawi się w lokalnych mediach oraz na stronach organizatora.
       Czarna skrzynka
       Film „Czarna skrzynka” pokazuje dramatyczną historię człowieka, którego pragnienie wolności, niezwykły upór i chęć do walki z komunistycznym systemem zaprowadziła na szczyty światowej fotografii. Jest to opowieść o Tomaszu Tomaszewskim – niezłomnym człowieku, który z wielką determinacją, z aparatem w ręku, walczył o wolną Polskę. W filmie oglądamy archiwalne, nigdzie wcześniej nie publikowane materiały dotyczące grudnia 1970 roku w Polsce, stanu wojennego, więzionego Lecha Wałęsy. Danuty Wałęsy z dzieckiem w oknie przed zgromadzonym tłumem tuż po ceremonii chrztu. Dzięki rozmowom z Tomaszewskim poznajemy kulisy tych wydarzeń.
       Po ponad dwudziestu latach pracy dla National Geographic i wielu podróżach po świecie, Tomaszewski wrócił do Polski – kraju, który jak sam mówi, interesuje go najbardziej. W filmie dzieli się swoją wiedzą i pasją i opowiada historię swojego życia, które w całości poświęcił walce o najważniejsze ludzkie wartości.
       Termin: 27 września, godz. 20
       Miejsce: Kino Światowid, Duża sala
       Wstęp wolny na wejściówki
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...