UWAGA!

Trwa kolejny plebiscyt dla kinomaniaków

 Elbląg, Trwa kolejny plebiscyt dla kinomaniaków

W poprzednim plebiscycie wygrał film „The Doors. Historia nieopowiedziana”, który będzie można zobaczyć w kinie Światowid od 15 do 21 października, natomiast „Czeski błąd” , który zajął 3 miejsce, wyświetlany będzie od 29 października do 4 listopada.

Zasady plebiscytu są proste - spośród pięciu tytułów elblążanie mogą wybrać ten, który chcą zobaczyć na ekranie kina. A spośród głosujących, zostaną wylosowani ci, którzy otrzymają darmowe bilety do kina.
       Zgłoszenia przyjmowane są mailowo, pod adresem kino@swiatowid.elblag.pl do 15 października.
       Tym razem głosować można na następujące filmy:
       „Niewinna"
       Reżyseria Richard Eyre, thriller, USA, Wielka Brytania 2008, 88 min.
       Peter i Lisa są małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Ich świat wydaje się być poukładany: Peter jest odnoszącym sukcesy biznesmenem, a Lisa cenioną projektantką butów. Pewnego dnia Lisa znika. Peter jest załamany. Jednak rozpacz zmienia się w furię, gdy w komputerze żony znajduje jej intymne zdjęcia z innym mężczyzną. Ten sam człowiek - Ralph od lat wysyła Lisie e-maile. Zdruzgotany Peter podejmuje desperacką próbę zmierzenia się z przeszłością żony. Planuje poznać Ralpha i go zabić.
      
       „Nie oglądaj się"
       Reżyseria: Marina de Van, psychologiczny/thriller, Francja, Luksemburg, Belgia, Włochy 2009, 110 min.
       Pisarka Jeanne, przykładna żona, matka dwójki dzieci, jest pochłonięta swoją najnowszą powieścią. Niespodziewanie wokół niej zaczyna zmieniać się rzeczywistość... Najpierw ulegają niemal niezauważalnej przemianie drobne detale, potem transformacji podlega jej ciało. Zaniepokojona, szuka wsparcia wśród bliskich. Jednak nikt z otoczenia Jeanne nie potwierdza tych zmian. Rodzina jest przekonana, że obsesja bierze się ze stresu, przepracowania i pisarskiej fantazji. Jeanne niemal wierzy, że mają rację. Aż do dnia, w którym wśród szpargałów swojej matki odkrywa zdjęcie. Fotografia naprowadza ją na ślad pewnej Włoszki. Od tej chwili nic już nie jest oczywiste. Odmieniona Jeanne odkrywa tajemniczą przeszłość i sekrety swojej tożsamości
      
       „Wyśnione miłości"
       Reżyseria Xavier Dolan-Tadros, dramat/romans, Kanada 2010, 102 min.
       Obraz ukazuje paradoksy miłości i samotności człowieka. Film opowiada o niezwykłym miłosnym trójkącie. Francis (w tej roli sam reżyser) i Marie są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Francis i Marie zaprzyjaźniają się z Nicolasem - coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.
      
       „Dorian Gray"
       Reżyseria Oliver Parker, dramat, Wielka Brytania 2009, 112 min.
       Dorian Gray jest człowiekiem niezwykłej urody, lecz nie tylko jego aparycja czyni go niezwykłym... Jest on bowiem w posiadaniu obrazu, swojego portretu, który starzeje się zamiast swego właściciela.
      
       „Boy"
       Reżyseria Taika Waititi, komediodramat, Nowa Zelandia 2010, 87 min
       11-letni Boy i jego mały braciszek Rocky, po powrocie swojego ojca, który opuścił ich wiele lat wcześniej, muszą skonfrontować rzeczywistość z jego fantastycznym obrazem stworzonym w wyobraźni.
Anna Kleina, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przepraszam, przepraszam, to po co był plebiscyt, skoro wyświetlany bedzie ten film, który wygrał pierwsze i ten, kóry trzwecie? Jesli plebiscyt był uczciwy, powinien być wyświetlony ten, kóry zajął drugie miejsce, a nie trzecie?
  • Dorian Gray jest w multikinie, wiec lepiej, z eby swiatowid puścił coś innego
Reklama