UWAGA!

Trzy dni z rosyjskim kinem

 
grafika nadesłana
grafika nadesłana

Przez trzy dni elbląscy kinomani będą mogli oglądać najlepsze i najnowsze rosyjskie produkcje w ramach Replik Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Kino Światowid zaprasza od 26 do 28 listopada.

Rosjanie są mistrzami w kinematografii artystycznej. Kinematografii, którą widz odczuwa wszystkimi zmysłami. Magia kina polega na zabraniu widza w inny wymiar artystycznych przeżyć, który pozwala mu zatracić się w wizji twórców.
       Elbląskie Repliki rozpoczną się od mocnego akcentu - laureata ubiegłorocznego Sputnika, który otrzymał II nagrodę Jury oraz nagrodę publiczności - filmu "Dureń". Następnie będzie można zobaczyć film "Ucieczka z Moskwabadu", który uzyskał II miejsce na tegorocznym „Sputniku” „za przejmujący, odważny obraz, który jest próbą obrony podstawowych wartości w ordynarnym, agresywnym, bezdusznym świecie, gdzie główną zasadą jest brak jakichkolwiek zasad”. W planie projekcji jest również komedia - „Norweg”, która startowała w tegorocznym konkursie głównym.
       - To okazja, żeby zobaczyć filmy, które raczej nie zagoszczą w repertuarze, a naprawdę warto je obejrzeć. To kino na najwyższym poziomie i cieszymy się, że możemy je u siebie pokazać – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.
       Krótkie wprowadzenie do każdego filmu, o kulturze i zwyczajach Rosjan, a także o twórcach filmu przedstawi dr Wanda Stec z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
      
       Harmonogram projekcji:
       czwartek, 26.11 godz. 18:00 Dureń
       piątek, 27.11 godz. 18:00 Ucieczka z Moskwabadu
       sobota 28.11 godz. 18:00 Norweg
       Cena biletu: 14 zł/ film
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...